[[#ex]]
Miesto muziejus
Druskininkų miesto muziejus įrengtas reprezentaciniame pastate, Valstybės saugojamame kultūros objekte – viloje „Linksma“. Muziejuje įrengta vienintelė mieste nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta vertinga Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga, vyksta daug renginių, koncertų, susitikimų, konferencijų. Išnaudojamos renginiams ir Muziejaus aplinkos erdvės. Terasoje, po atviru dangumi, šiltais metų sezonais vyksta kamerinės muzikos koncertai, skaitomas eiliuotas žodis.
Vilos „Linksma“ ir aplinkos dermė žavi gyventojus bei kurorto svečius, dėl to ši vieta yra dažniausiai fotografuojama Druskininkuose. Muziejaus patalpos atlieka dar vieną reprezentacinę funkciją – čia vyksta iškilmingų civilinių santuokų registracija. Miesto muziejaus pastatą, vilą „Linksma“, galima drąsiai vadinti Druskininkų kurorto vizitine kortele.
Plačiau
Muziejaus galerija
Tai – kompleksiškai sutvarkytas, kurorto gyventojų ir svečių kultūros bei edukaciniams poreikiams pritaikytas kultūros paveldo objektas. Įgyvendinant rekonstrukcijos projektą išsaugotos ir atskleistos vertingosios kultūros paveldo objekto savybės, sudarytos prielaidos muziejaus lankytojų srautams didinti. Pagrindinėje miesto gatvėje, šalia M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus ir V. K. Jonyno galerijos, atidaryta Druskininkų miesto muziejaus galerija tapo nauju kultūros ir edukacinės veiklos traukos centru. Šis traukos centras – dvigubo funkcionalumo erdvė: galerija ir edukacinės veiklos vieta, kur įkurta Išmanioji klasė.
Nauja miesto erdvė yra patraukli profesionalių menininkų ir ne tik darbų parodomis, joje visi – ir pradedantieji, ir pripažinti menininkai atranda puikią nišą dalintis savo darbais. Taip pat Muziejaus galerijoje vyksta teminiai kalendorinėms ir valstybės šventėms skirti renginiai, įvairūs edukaciniai užsiėmimai ir kitos veiklos.
Plačiau
V. K. Jonyno galerija
Galerija įkurta 1993 m. kaip Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys. Čia eksponuojami lietuvių dailės klasiko Vytauto Kazimiero Jonyno (1907 -1997) visų laikotarpių kūriniai: piešiniai, grafikos ir tapybos, skulptūros darbai, vitražų projektai, dokumentinė medžiaga apie autoriaus sukurtus bažnyčių interjerus, rodoma filmuota medžiaga. Vienoje salėje rengiamos keičiamos dailės kūrinių parodos iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fondų ir iš privačių kolekcijų. Tradiciniai galerijos renginiai – kameriniai koncertai, minėjimai, susitikimai su dailininkais, keičiamos parodos, edukaciniai renginiai, paskaitos apie meną.
Plačiau
Antano Česnulio galerija
Galerija - Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parko dalis, dar viena erdvė sodyboje, įrengta 2011 m. ir skirta autoriaus ekspozicijoms. Visoje O. ir A. Česnulių sodyboje esantys medžio drožiniai ar kompozicijos - tik dalis ilgametės meistro kūrybos. Antano Česnulio darbai unikalūs, visi skirtingi ir gyvybingi. Skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai, sukurti daugelyje medžio drožėjų plenerų, kuriuose dalyvauja beveik kiekvienais metais, stovi įvairiose Lietuvos vietose, užsienyje. Kūriniai eksponuoti Vokietijoje, Vengrijoje, Armėnijoje, Indijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Latvijoje, Lenkijoje.
Plačiau
Sovietinių skulptūrų muziejus „Grūto parkas“
Grūto parkas, kuriame sovietinių laikų paminklinės skulptūros iš visos Lietuvos išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, lankytojams duris atvėrė 2001 metais balandžio 1 d. Toks ideologinių skulptūrų kiekis vienoje ekspozicijoje labai retas ir unikalus net pasauliniame kontekste. Keleto dešimtmečių Lietuvos paminklinio meno palikimas, pažymėtas ryškiu istorinio laikotarpio ideologiniu turiniu. Parke veikia muziejus, kurio pastatas primena XX amžiaus 5-6 dešimtmečiuose statytus kultūros namus. Informacinio centro muziejaus ekspozicijoje sukaupta ir demonstruojama garso, kino, foto dokumentinė medžiaga parodo ir demaskuoja ideologizuotą sovietinę propagandinę kultūrą, pseudo mokslą, sovietinės ideologijos ir propagandos tikslus, mechanizmą, priemones ir formas, atskleidžia vykdytą lietuvių tautos genocidą. Sovietinio laikotarpio paveikslų galerijos ekspoziciją pagal tematiką galima būtų suskirstyti į dvi dalis: politinę ir ekonominę. Socialistinio realizmo stiliumi sukurti tapybos ir grafikos darbai atspindi ideologizuotą komunistinę visuomenę, Sovietų Sąjungos vadų – Lenino, Stalino, Brežnevo ir kitų – kultą, sovietinės valdžios įsitvirtinimo Lietuvoje epizodus.
Plačiau
M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus
M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, kaip Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys, įkurtas 1963 m. dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio (1875-1911) tėvų namuose, kuriuose jis gyveno ir kūrė. Dviejuose šeimos nameliuose atkurta autentiška aplinka, kituose pastatuose veikia menininko biografiją ir kūrybą atspindinčios ekspozicijos. Muziejuje veikia skaitykla, kurioje sukaupta literatūra apie M. K. Čiurlionį, vyksta koncertai, susitikimai, rengiamos vakaronės, rodomi filmai, vienoje iš salių pristatomos parodos.
Plačiau
Miško muziejus „Girios aidas“
Muziejus įkurtas 1971 m. tuometinio Druskininkų miškų ūkio specialistų iniciatyva, siekiant populiarinti gamtosaugą ir kultūrinę miškininkystę. Muziejuje veikia žvėrių ir paukščių ekspozicijos, ąžuolo drevėse slepiasi raganos, nykštukai, kiti pasakų personažai, skamba paukščių balsai ir miško ošimas... „Girios aide“ taip pat vyksta meninių medžio drožybos darbų parodos, organizuojami Dzūkijos tautodailininkų plenerai, kūrybinės stovyklos, rengiamos „Jaunųjų miško bičiulių“ stovyklos, mokymai, mokslinės konferencijos, seminarai.
Plačiau
Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus
Muziejus įkurtas 1996 metais asociacijos „Atmintis“ narių iniciatyva. Muziejuje veikia ekspozicijos: Ginkluotos rezistencijos (1999 m.), Tremties (2001 m.), Neginkluoto pasipriešinimo (2005 m.), taip pat buvusio politinio kalinio, žymaus antikinės literatūros vertėjo, Druskininkų garbės piliečio Antano Dambrausko memorialinis kambarėlis (1998 m.). Muziejuje sukaupta apie 2000 eksponatų: nuotraukų, dokumentų, tremtyje sukurtų rankdarbių, kitų relikvijų iš tremties ir pasipriešinimo laikotarpio. Muziejaus darbuotojų iniciatyva atstatytos partizanų slėptuvės: Ratnyčios upelio šlaite netoli Kermušijos kaimo apie 10 km. nuo Druskininkų, Juozo Balčiaus-Balučio vadavietė ir Juozo Klimavičiaus-Milžino partizanų būrio slėptuvė apie 2 km. nuo Viršurodukio kamo. Muziejus aktyviai bendradarbiauja su švietimo įstaigomis, organizuoja įvairius renginius, kviečia lankytojus keliauti maršrutu „Partizanų takais“.
Plačiau
Leipalingio pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus
2015 m. atnaujintame Leipalingio dvare įsikūrė Leipalingio miestelio bendruomenė, biblioteka bei Leipalingio pagrindinės mokyklos Algirdo Volungevičiaus vardo kraštotyros muziejus. Tai bene seniausias mokyklos muziejus Lietuvoje, įkurtas 1957 m. Jo ekspoziciją sudaro geologijos ir archeologijos eksponatai. Čia saugomi spaudos draudimo metu Tilžėje leisti spaudiniai, carinės Rusijos, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų vokiečių bei nepriklausomos Lietuvos piliečių pasai. Ekspozicijoje taip pat yra ir carinės Rusijos bei nepriklausomos Lietuvos numizmatikos eksponatų. Etnografijos skyriuje esantys buities daiktai pasakoja apie Leipalingio apylinkių gyventojų buitį, o surinkti gausūs tautosakos rinkiniai mena leipalingiečių šviesias gyvenimo minutes, kuomet buvo dainuojama įvairių švenčių metu, smagiai vakarojama menant mįsles ar pasakojant sakmes.
Plačiau
Šakočių muziejus
„Lietuvišku tortu“ vadinamas šakotis nepalieka abejingų – burnoje tirpstantis skanėstas sužavi visus, jo paragavusius. Kaip ir iš ko gaminamas šakotis galite sužinoti atvykę į restoraną-kepyklą „Romnesa“ ir aplankę čia pat įrengtą pirmąjį ir vienintelį pasaulyje Šakočių muziejų. Būtent čia sukaupti visi senoviniai ir šiuolaikiški šakočio kepimo įrankiai ir kiti eksponatai, susiję su šio skanėsto gamyba. O tik įžengę į muziejų išvysite analogų neturintį Gineso rekordininką – net 3,72 metrų aukščio ir 86 kg svorio šakotį. Patys smalsiausi „Romnesoje“ gali stebėti visą šio skanėsto gamybos procesą ir paragauti atviroje židinio liepsnoje savo pačių iškepto šakočio.
Plačiau
[[#ex]]