Leipalingio priešgaisrinė komanda - vieningos priešgaisrinės sistemos dalis

first image

Šiandien Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, LR  Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius pasirašė trišalę sutartį dėl pilotinio priešgaisrinės saugos modelio įgyvendinimo.

Druskininkai yra trečioji savivaldybė Lietuvoje, prisijungusi prie šio projekto.

„Leipalingio ugniagesių komanda, iki šiol priklausiusi Paslaugų ūkiui, nuo šiol bus vieningos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos dalis. Šiame projekte matome daug pliusų – prie bendrosios sistemos prijungiami visi  Leipalingio komandai priklausantys ugniagesiai, jiems išsaugomos ir užtikrinamos visos socialinės garantijos, atnaujinamas automobilis ir iki šiol turėta įranga, užtikrinama geresnė parengtis, keliama kvalifikacija, o tai reiškia operatyvesnį reagavimą į nelaimes ir didesnį bendruomenės saugumą“,  - sakė meras R. Malinauskas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia dviejų lygių priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo sistema, kurią sudaro 362 komandos arba apie 5,5 tūkst. ugniagesių. Nors PAGD ugniagesių komandų yra apie 3 kartus mažiau nei savivaldybių priešgaisrinių tarnybų, jos užgesina daugiau gaisrų (2022 m. 47 proc.) ir atlieka daugiau gelbėjimo darbų (2022 m. 71 proc.).

Š. m. pradžioje bandomasis modelis pradėtas įgyvendinti Radviliškio r. savivaldybėje. Vidaus reikalų ministerija jau pristatė pirmuosius priešgaisrinės saugos bandomojo modelio rezultatus. Sujungus ugniagesių pajėgas užtikrintas nuolatinis budėjimas po 2 ugniagesius, atnaujinta gaisrinė technika, suteikta naujos gaisrinės įrangos. Pakilus ugniagesių kvalifikacijai ir atliekant platesnį darbų spektrą, padidėjo ir jų atlyginimai. Prijungtų komandų ugniagesiams atlyginimas šiais metais vidutiniškai augo beveik 35 procentais.

Prie PAGD pajėgų prijungtos ugniagesių komandos apmokytos atlikti daugiau gelbėjimo darbų, teikti pirmąją medicininę pagalbą, dirbti su specialia gelbėjimo įranga. Taip pat surengti priešgaisrinės saugos, civilinės saugos ir kitokie mokymai – iš viso prijungtų komandų ugniagesiai dalyvavo 11 profesinio mokymo programų ir vos per pusmetį išklausė 4563 valandų mokymų. Iki prisijungimo prie bandomojo modelio, mokymai nebuvo rengiami, ugniagesiai nevykdė ir prevencinės veiklos. Dalyvaujant bandomajame modelyje, savivaldybėje ugniagesiai prevencinių akcijų metu aplankė daugiau nei 500 gyventojų būstų.

Susijusios naujienos