2024-07-24
Atnaujinimo data: 2024-07-24

Druskininkų policijos pareigūnų priminimas eismo dalyviams

first image

Per pastarasis kelias dienas Druskininkų gatvėse, pėsčiųjų perėjose įvyko du skaudūs įvykiai, kurių metu nukentėjo nepilnamečiai. Policijos pareigūnai eismo dalyviams (pėstiesiems ir visų transporto priemonių vairuotojams) primena pagrindines taisykles kaip privalu elgtis pėsčiųjų perėjoje ir šalia jos.

Ką reikia žinoti paspirtukininkams ar dviratininkams:

  • Draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.
  • Ir dar viena dažnai daroma klaida. Nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose, kur šalia pažymėtas dviračių takas, ten automobilio vairuotojas pėsčiąjį privalo praleisti, tačiau dviratininkas turi praleisti vairuotoją. Jei šis nuliptų nuo dviračio, vairuotojas jau privalėtų jį praleisti. Taigi, važiuojantis dviračiu ar paspirtuku praleidžia automobilį, jei nulipa ir vedasi transporto priemonę – jį praleidžia automobilio vairuotojas. KET. VIII. Reikalavimai dviračių vairuotojams. p. 60.

Ką reikia žinoti vairuotojams?

  • Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio, vairuotojas privalo sustoti ir praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas.
  • Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui.
  • Važiuodamas kryptimi, kurią rodo rodyklė, įjungta papildomoje sekcijoje kartu su geltonu arba raudonu signalu, vairuotojas privalo duoti kelią pėsčiajam.
  • Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį. Transporto priemonių vairuotojai privalo imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui arba tais atvejais, kai pėsčiųjų perėja iš vairuotojo vietos nėra gerai apžvelgiama, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.
  • Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, jeigu už jos yra grūstis, dėl kurios reikėtų sustoti, o sustojusi transporto priemonė trukdytų pėstiesiems.
  • Vairuotojas privalo sustoti ir praleisti važiuojamąją dalį kertančią organizuotą vaikų grupę, jeigu ją lydintis asmuo signalizuoja reguliuotojo lazdele, skrituliu su raudonu atšvaitu ar ryškiaspalve vėliavėle.
  • Visur (net ir ne pėsčiųjų perėjoje) vairuotojas privalo praleisti neregį pėsčiąjį, signalizuojantį balta lazdele, arba neįgalųjį, važiuojantį per kelią neįgaliųjų vežimėliu.

Ką reikia žinoti pėstiesiems?

  • Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems galima tik po to, kai jie įvertina artėjančios transporto priemonės greitį ir įsitikina, kad automobilis spės sustoti. Perėja nesuteikia visiškos pirmenybės – pėstysis pats turi įvertinti ar vairuotojas jį pastebi, ar spės sustoti, ypač jei yra slidu.
  • Jei yra įrengti šviesoforai su pėsčiojo simboliu, reikia vadovautis jų signalais. Jei nėra – vadovautis bendraisiais šviesoforais.
  • Įžengti į kelią galima tik įsitikinus, kad visos transporto priemonės jus praleidžia.
  • Draudžiama stoviniuoti ant kelio. Jei nespėjote pereiti gatvės, reikia sustoti saugumo salelėje ar ant esamos/įsivaizduojamos skiriamosios linijos.
  • Pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

                      Tikimės, kad šie keli patarimas bus vertingi ir jais vadovaudamiesi išvengsime skaidžių nelaimių misto gatvėse.

Susijusios naujienos