Kultūra

BIBLIOTEKOS PASLAUGOS

Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikams veikia turtingas pažintinės ir grožinės vaikų literatūros fondas, prenumeruojami vaikiški žurnalai, siūlomi stalo žaidimai, poilsio erdvėje galima naudotis kompiuteriais, viešąją interneto prieiga, žaisti žaidimus, žiūrėti virtualios realybės akinių pagalba filmus. Darbuotojai vaikams rengia ekskursijas, edukacijas, kūrybines dirbtuves, supažindina su naujai gautomis knygomis.

Viešojoje bibliotekoje  teikiamos paslaugos  autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ar elgesio sutrikimų turintiems  lankytojams. Šiems asmenims, kuriems  būdingas padidėjęs jautrumas garsams, šviesai, kvapams, staigiems netikėtiems judesiams, temperatūros pokyčiams ar įprastos tvarkos pasikeitimams yra įsigytas „Sensorinis gesintuvas“ -  pagalbinių priemonių rinkinys, kuris naudojamas, kai sutrikimų turintį asmenį bibliotekoje  ištinka sensorinė perkrova, nerimas, baimė arba panika. Šį priemonių rinkinį sudaro: palapinė, skirta nusiraminti arba emocijoms nuslopinti, smėlio gyvatė, suteikianti stipraus apkabinimo jausmą ir slopinimo pojūtį, trijų spalvų skysčių laikrodis,  padedantis susikaupti, nusiraminti bei sutelkti dėmesį, mirksintys, šokinėjantys kamuoliukai padedantys malšinti stresą  ir kt.

Dar prieš atvykstant į Viešąją biblioteką, įvairią negalią turintiems vaikams, bibliotekos  svetainėje galima susipažinti su bibliotekos darbuotojų parengta socialine istorija, kuri padės susipažinti su bibliotekos erdvėmis, taisyklėmis, socialiniu plakatu, kuris susipažindins su  aptarnaujančiais darbuotojais, kad apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau pažinotų ir laisviau bendrautų. Parengti sensoriniai ir informaciniai žemėlapiai, padėsiantys greičiau rasti norimą erdvę ar ramų kampelį bibliotekoje.

Daugiau informacijos:  

Kur kreiptis? Į Biblioteką, tel. +370 313 52 358,  el.p. [email protected]