[[#ex]]
Vaikų dienos socialinė priežiūra
Dienos socialinės priežiūros paslaugos, tai socialinės paslaugos, kuriomis siekiama ugdyti vaiko ir jo šeimos narių socialinius bei gyvenimo įgūdžius. Paslaugos gavėjai gali būti: socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos; vaikai su negalia ir jų šeimos; kiti vaikai (pvz., likę be tėvų globos vaikai ir jų šeimos). Paslaugą sudaro: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas (savitvarka, asmens higiena, sveikos gyvensenos įgūdžiai ir kt.); pagalba ruošiant pamokas; maitinimo organizavimas; laisvalaikio organizavimas; psichologinės pagalbos organizavimas; kitos individualios socialinės paslaugos, atsižvelgiant į vaiko poreikius (pvz., logopedo paslaugos).
Įstaigos, teikiančios akredituotą vaikų dienos socialinę priežiūrą:
- Leipalingio miestelio bendruomenė, Alėjos g. 30, Leipalingis, +370 614 98 435, [email protected], vietų skaičius – 32.
- Viečiūnų kaimo bendruomenė Versmė, Jaunystės g. 14, Viečiūnai, +370 622 97 438, [email protected], vietų skaičius – 20.
- VšĮ „Po vienu stogu“, M. K. Čiurlionio g. 80, Druskininkai, +370 618 13 644, [email protected], vietų skaičius – 25.
- Asociacija „Padėkime vaikams“, Ateities g. 13, Druskininkai, +370 611 94 581, [email protected], vietų skaičius – 18.
- Druskininkų šv. Apaštalo Baltramiejaus (Ratnyčios) parapija, J. Čečiotos g. 4, Druskininkai, +370 615 13 461, [email protected], vietų skaičius – 42.
- VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Druskininkų vaikų dienos centras, M. K. Čiurlionio g. 80, Druskininkai, +370 614 17 473, [email protected], vietų skaičius – 30.
Psichosocialinė pagalba
Pagalbos (socialinės, psichologinės, sielovados) suteikimas ir organizavimas asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems stiprių emocinių išgyvenimų (sunkias ligas, netektis, skyrybas šeimoje, psichologinį, moralinį, fizinį ar seksualinį smurtą), ir jų šeimoms, artimiesiems. Paslaugos gavėjai gali būti: vaikai su negalia ir jų šeimos; vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kiti tos šeimos vaikai kartu su jų atstovais pagal įstatymą; suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, artimieji; senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, artimieji; krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt.) esančios šeimos ir jų nariai; socialinę riziką patyrę ar patiriantys vaikai ir jų šeimos; socialinę riziką patyrę ar patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos; smurtautojai; kiti asmenys ir jų šeimos. Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; bendravimas; psichologinė pagalba; kitos paslaugos.
Įstaigos, teikiančios akredituotą psichosocialinę pagalbą:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- Druskininkų šeimos paramos centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 685 58 732, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- VšĮ „Kitokie projektai“, D. Poškos g. 13, Vilnius, +370 526 14 026, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija, Tilžės g. 22, Šiauliai, +370 686 30 399, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Pagalba į namus
Asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje, rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Paslaugos gavėjai gali būti: suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos; senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos; socialinę riziką patiriančios šeimos; vaikai su negalia ir jų šeimos; kiti asmenys ir jų šeimos (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekę asmenys). Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; bendravimas; maitinimo organizavimas (jei maistą pristato kitos tarnybos) arba maisto produktų nupirkimas, pristatymas ir pagalba ruošiant maistą; pagalba buityje ir namų ruošoje (skalbiant, tvarkant namus, apsiperkant, rūpinantis asmens higiena ir kt.); palydėjimas į įvairias įstaigas; kitos pagalbos organizavimas ligos paūmėjimo ar krizių atvejais; kitos paslaugos, reikalingos siekiant asmeniui sudaryti galimybes gyventi savo namuose.
Įstaigos, teikiančios akredituotą pagalbą į namus:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija, Tilžės g. 22, Šiauliai, +370 686 30 399, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- VšĮ LASS pietvakarių centras, Savanorių pr. 206, Kaunas, +370 37 731 611, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- VšĮ ,,Nuoširdus rūpestis'' , Perkūnkiemio g. 13, Vilnius, +370 650 60 616, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas
Paslaugos, teikiamos asmenims (šeimoms), siekiant stiprinti jų bendravimo gebėjimus (ieškant pagalbos, prisitaikant prie naujų situacijų, dalyvaujant visuomenės gyvenime, užmezgant ir palaikant ryšius su artimaisiais ir pan.) ir (ar) organizuojant jų darbinį užimtumą. Paslaugos gavėjai gali būti: socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos; vaikai su negalia ir jų šeimos; suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos; senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos; socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos; socialinę riziką patiriančios šeimos; iš pataisos įstaigų paleisti asmenys, nuo kurių paleidimo iš pataisos įstaigos dienos praėjo ne daugiau nei 12 mėn.; kiti asmenys ir jų šeimos. Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas; psichologinis konsultavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; bendravimas; maitinimo organizavimas; kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (tvarkant pinigų apskaitą, apsiperkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus, bendraujant ir pan.); darbo įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, audimas, dailė, keramika, savarankiškas patalpų, aplinkos tvarkymas ir pan.); kitos paslaugos.
Įstaigos, teikiančios akredituotą socialinių įgūdžių ugdymą, palaikymą ir (ar) atkūrimą:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], vietų skaičius – iki 7.
- VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija, Tilžės g. 22, Šiauliai, +370 686 30 399, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- VšĮ LASS pietvakarių centras, Savanorių pr. 206, Kaunas, +370 377 31 611, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose
Namų aplinkos sąlygų sukūrimas ir reikalingų paslaugų suteikimas asmenims (šeimoms), kuriems nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, sudarant jiems sąlygas savarankiškai tvarkytis asmeninį (šeimos) gyvenimą. Paslaugos gavėjai gali būti: suaugę asmenys su negalia; senyvo amžiaus asmenys; socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos; socialinę riziką patiriančios šeimos; likę be tėvų globos vaikai (nuo 16 m.), kuriems teikiama socialinė globa (rūpyba) socialinės globos įstaigoje; sulaukę pilnametystės asmenys (iki 24 m.), kuriems buvo teikta socialinė globa (rūpyba) socialinės globos įstaigoje ar kurie gyveno socialinę riziką patiriančiose šeimose; kiti asmenys ir jų šeimos. Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; apgyvendinimas; socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas; kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas (savitvarka, asmens higiena, sveika gyvensena, namų ruoša, namų saugumas, švara virtuvėje ir kitur namuose, maisto gaminimas, biudžeto planavimas, pinigų taupymas ir valdymas, naudojimasis banko paslaugomis, apsipirkimas, orientavimasis aplinkoje, naudojimasis viešuoju transportu ir kt.); kitos paslaugos.
Įstaiga, teikianti akredituotą apgyvendinimą savarankiško gyvenimo namuose:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], vietų skaičius – 59.
Laikinas apnakvindinimas
Nakvynės ir būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių) suteikimas asmenims, kurie yra benamiai, smurtautojai, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, esant krizinei situacijai ir pan., jei, nesuteikus šių paslaugų, kyla grėsmė jų sveikatai ar gyvybei. Paslaugos gavėjai gali būti: socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys; senyvo amžiaus asmenys; smurtautojai; iš pataisos įstaigų paleisti asmenys, nuo kurių paleidimo iš pataisos įstaigos dienos praėjo ne daugiau nei 12 mėn.; socialinę riziką patiriančios šeimos. Paslaugą sudaro: informavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; nakvynės suteikimas; minimalios asmens higienos paslaugų (pvz., dušo) organizavimas; minimalių buitinių paslaugų (pvz., virtuvėlės) organizavimas; esant poreikiui, sveikatos priežiūros paslaugų (pvz., palydėjimo į sveikatos priežiūros įstaigą) organizavimas.
Įstaiga, teikianti akredituotą laikiną apnakvindinimą:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], vietų skaičius – 4.
Intensyvi krizių įveikimo pagalba
Socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo, pagalbos, kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimas ir (ar) organizavimas asmeniui (šeimai), siekiant atkurti jo (jos) savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę, laikino apgyvendinimo, jei asmuo (šeima) dėl patirto smurto, prievartos, nustatyto vaiko apsaugos poreikio ar kitų priežasčių negali naudotis savo gyvenamąja vieta. Paslaugos gavėjai gali būti: vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kiti tos šeimos vaikai kartu su jų atstovais (atstovu) pagal įstatymą; socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos; socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys; socialinę riziką patiriančios šeimos; smurtautojai; iš pataisos įstaigų paleisti asmenys, nuo kurių paleidimo iš pataisos įstaigos dienos praėjo ne daugiau nei 12 mėn.; kiti asmenys (pvz., smurtą patyrę asmenys, jų vaikai ir kt.). Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; bendravimas; psichologinė pagalba; psichosocialinė pagalba; laikinas apgyvendinimas; kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas (savitvarka, asmens higiena, sveika gyvensena, namų ruoša, namų saugumas, švara ir tvarka, maisto ruošimas, biudžeto planavimas, pinigų taupymas ir valdymas, naudojimasis banko paslaugomis, apsipirkimas, orientavimasis aplinkoje, naudojimasis viešuoju transportu ir kt.); darbo įgūdžių ugdymas; apsaugos organizavimas; kitos paslaugos, reikalingos konkrečiam asmeniui.
Įstaiga, teikianti akredituotą intensyvią krizių įveikimo pagalbą:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Laikinas atokvėpis
Socialinės priežiūros paslaugos, teikiamos laikino atokvėpio paslaugos gavėjams, siekiant sudaryti sąlygas asmenims, kurie namuose augina, prižiūri, globoja (rūpina) ir (ar) slaugo kartu gyvenančius laikino atokvėpio paslaugos gavėjus, derinti asmeninį gyvenimą ir laikino atokvėpio paslaugos gavėjo priežiūrą, globą (rūpinimą) ir (ar) slaugą, suteikiant jiems galimybę kompensuoti šeimos interesus ir poreikius, pailsėti nuo nuolatinės namuose auginamo, prižiūrimo ir (ar) globojamo (rūpinamo) kartu gyvenančio laikino atokvėpio paslaugos gavėjo priežiūros ir (ar) slaugos. Paslaugos gavėjai gali būti: neįgalusis (-ieji), kaip jis (jie) apibrėžtas (‑i) Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme, kuriam (-iems) nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas; tarpininkavimas ir atstovavimas; bendravimas; maitinimo organizavimas (jei maistą pristato kitos tarnybos) arba maisto produktų nupirkimas, pristatymas ir pagalba ruošiant maistą; pagalba buityje ir namų ruošoje (skalbiant, tvarkant namus, apsiperkant, rūpinantis asmens higiena ir kt.); palydėjimas į įvairias įstaigas; kitos pagalbos organizavimas ligos paūmėjimo ar krizių atvejais; kitos paslaugos, reikalingos siekiant asmeniui sudaryti galimybes gyventi savo namuose.
Įstaiga, teikianti akredituotą laikino atokvėpio paslaugą:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti
Atrankos, konsultavimo, mokymų, pagalbos ir paslaugų organizavimas, teikimas, suteikiant žinių ir kompetencijų, reikalingų auginant globojamus (rūpinamus), prižiūrimus ir įvaikintus vaikus. Paslaugos gavėjai gali būti: vaikus globojantys (rūpinantys), prižiūrintys ar įvaikinę asmenys bei besirengiantys globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais ar šeimynų dalyviais tapti asmenys. Paslaugą sudaro: informavimas; konsultavimas (įskaitant tęstinį); tarpininkavimas; mokymų organizavimas (įskaitant tęstinį); savitarpio pagalbos grupių organizavimas; kitos paslaugos.
Įstaiga, teikianti akredituotą pagalbą globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Socialinė reabilitacija neįgaliesiems bendruomenėje
Kompleksiškai pagal negalios pobūdį, sunkumą ir specifiką teikiamos socialinių, savarankiško gyvenimo, mokymosi, darbinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ar atkūrimo paslaugos, kuriomis siekiama įgalinti asmenis su negalia savarankiškai gyventi bendruomenėje, ugdytis ir dalyvauti darbo rinkoje ar užimtumo veikloje. Paslaugos gavėjai gali būti: suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos (globėjai), vaikai su negalia ir jų šeimos (globėjai). Paslaugą sudaro: pagrindinės paslaugos - socialinių ir (ar) kasdienių savarankiško gyvenimo įgūdžių, gebėjimų ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas, suteikiant bendrąsias žinias ir praktiškai mokant spręsti dėl negalios buityje ir (ar) aplinkoje kylančias problemas; mokymosi, užimtumo ir (ar) darbinių įgūdžių ugdymas, atkūrimas ir (ar) stiprinimas, padedant pasirengti dalyvauti darbo rinkoje ir (ar) įsidarbinti, ir (ar) išsilaikyti darbo vietoje ar dalyvauti užimtumo veikloje; papildomos paslaugos - palydėjimas ir (ar) transporto organizavimas; aktyvaus judėjimo ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas; saviraiškos įgūdžių ir meninių gebėjimų lavinimas ir (ar) palaikymas; individuali ir (ar) grupinė emocinė-psichologinė pagalba, savitarpio paramos grupės.
Įstaigos, teikiančios akredituotą socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje:
- VšĮ LASS pietvakarių centras, Savanorių pr. 206, Kaunas, +370 37 731 611, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
- Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ Druskininkų skyrius, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 698 48 425, guboja30@gmail.com, paslauga teikiama pagal poreikį.
- Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Druskininkų viltis“, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 51 844, drusk.viltis@gmail.com, paslauga teikiama pagal poreikį.
Palydėjimo paslauga jaunuoliams
Visuma tarpusavyje susijusių paslaugų ir (ar) priemonių, kurios teikiamos, siekiant padėti palydėjimo paslaugos jaunuoliams gavėjams prisitaikyti prie socialinės aplinkos, ugdyti jų gebėjimus spręsti kylančias socialines ir kitas problemas, t. y., palengvinti palydėjimo paslaugos jaunuoliams gavėjų socialinę integraciją bendruomenėje. Paslaugos gavėjai gali būti: likę be tėvų globos vaikai (nuo 16 m.), kuriems teikiama globa (rūpyba) socialinės globos įstaigoje. Paslaugą sudaro: bendravimas, psichologinės ir psichoterapinės pagalbos organizavimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (tvarkant pinigų apskaitą, perkant reikalingas prekes, paslaugas ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus ir pan.), socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas, darbo įgūdžių ugdymas, kitos paslaugos.
Įstaiga, teikianti akredituotą palydėjimo paslaugą jaunuoliams:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Socialinė priežiūra šeimoms
Paslaugos, teikiamos sunkumų patiriančiai šeimai, turinčiai vaikų (krizė, socialinių įgūdžių stoka, priklausomybės, smurtas, vaikų nepriežiūra ir pan.), siekiant ją įgalinti savarankiškai rūpintis savo vaikais ir tinkamai juos prižiūrėti, savarankiškai spręsti problemas, užtikrinti emocinę ir psichologinę gerovę, palaikyti glaudesnį santykį su socialine aplinka, stiprinti šeimos narių gebėjimus prižiūrėti, pozityviai auklėti ir ugdyti vaikus nuo gimimo, padėti šeimai sukurti vaikų raidai palankią aplinką ir išvengti socialinės atskirties. Paslaugos gavėjai gali būti: socialinę riziką patiriančios šeimos ir jų vaikai, vaikus su negalia ar raidos sutrikimais auginančios šeimos ir jų vaikai,
asmenų su negalia šeimos ir jų vaikai. Paslaugą sudaro: bendravimas, socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas, motyvavimas siekti teigiamų pokyčių šeimos gyvenime, kitų pagalbos priemonių pagal šeimos narių poreikius organizavimas (psichosocialinės ar intensyvios krizių įveikimo pagalbos, psichologinio konsultavimo, vaikų dienos socialinės priežiūros, piniginės paramos, užimtumo, sveikatos priežiūros, švietimo ir ugdymo, socialinio būsto, specialiųjų pagalbos priemonių ir kt.), pagalba šeimos nariams prižiūrint mažamečius vaikus ir vaikus su negalia, užtikrinant jų saugumą, įgūdžių ugdymą ir poreikių tenkinimą pagal vaiko amžių, kitų specialistų teikiamų paslaugų pagal poreikius organizavimas (psichologo, dietologo, gydytojo, kineziterapeuto ir kt.)
Įstaiga, teikianti akredituotą socialinę priežiūrą šeimoms:
- Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai, +370 313 58 072, [email protected], paslauga teikiama pagal poreikį.
Dokumentai, reikalingi socialinės priežiūros paslaugoms teikti
Įstaiga, pageidaujanti teikti akredituotą socialinę priežiūrą (toliau – Pareiškėjas), savivaldybei, kurios teritorijoje vykdys (vykdo) veiklą, pateikia nustatytos formos prašymą leisti teikti akredituotą socialinę priežiūrą (toliau – prašymas) (Socialinės priežiūros akreditavimo tvarkos aprašo (toliau - Tvarkos aprašas) 1 priedas). Prašymas turi būti užpildytas lietuvių kalba, pasirašytas įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens. Prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, atitinkančiu 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/E, nustatytus kvalifikuotam elektroniniam parašui keliamus reikalavimus.
Pareiškėjas kartu su prašymu privalo pateikti šiuos lietuvių kalba surašytus dokumentus (arba jų vertimus, patvirtintus vertėjo, pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens) arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas:
1. įstaigos steigimo dokumentą (pvz.: įstatus, nuostatus, registravimo pažymėjimą);
2. jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas, – dokumentą, patvirtinantį asmens teisę veikti pareiškėjo vardu;
3. asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, pasirašytą deklaraciją (Tvarkos aprašo 2 priedas);
4. jei paslaugoms teikti, vadovaujantis Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“ (toliau – Katalogas), būtinos patalpos:
4.1. dokumentus, patvirtinančius teisę naudotis patalpomis (pvz., valstybės įmonės Registrų centro išrašą (nuorašą) ir (ar) patalpų nuomos ir (ar) panaudos sutartis);
4.2. dokumentus, patvirtinančius patalpų, kuriose bus teikiama (teikiama) akredituota socialinė priežiūra, atitiktį VDC reikalavimuose ir rekomendacijose ir (ar) Socialinės priežiūros reikalavimuose patalpoms nustatytiems reikalavimams (pvz., patalpų planus);
5. įstaigos, kuri teiks (teikia) akredituotą socialinę priežiūrą, darbuotojų išsilavinimą, nurodytą VDC reikalavimuose ir rekomendacijose ir (ar) Socialinės priežiūros reikalavimuose, pagrindžiančius dokumentus (pvz.: diplomus, kvalifikacinius ir (ar) mokymų baigimo pažymėjimus).
Įstaigos, kurių steigėja yra savivaldybė, Tvarkos aprašo 6.1, 6.4–6.5 papunkčiuose nurodytų dokumentų neteikia, jei savivaldybės administracijos įgaliotas padalinys (toliau – padalinys) šią informaciją turi ar gali gauti pats.
Tvarkos aprašo 5 ir 6 punktuose nurodyti dokumentai gali būti pateikiami vienu elektroniniu laišku savivaldybės administracijos nurodytu elektroninio pašto adresu. Šie dokumentai vienu laišku gali būti pateikiami naudojant specialias didelės apimties byloms siųsti pritaikytas programas ir (ar) mainavietes internete.
[[#ex]]