2024 08 20
Atnaujinimo data: 2024 08 20
Planuojami projektai

Ikimokyklinio ugdymo vietų plėtra Druskininkų savivaldybėje

Druskininkų savivaldybėje numatoma gerinti  viešųjų švietimo paslaugų kokybę ir prieinamumą – ikimokyklinio ugdymo organizavimą ir įgyvendinti projektą „Ikimokyklinio ugdymo vietų plėtra Druskininkų savivaldybėje“. Pagal šį projektą numatoma įsteigti naujas grupes Druskininkų lopšelyje darželyje „Žibutė“: planuojama įkurti 3 grupes po 15 vaikų (nuo 3 m. iki 5 m.) ir 2 grupes po 10 vaikų (nuo 1 m. iki 2 m.).

Taip pat Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo pakeitimu nustatyta, kad nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. ugdymas pagal ikimokyklinio ugdymo programą yra visuotinis vaikams nuo 2 metų. Švietimo įstatymas nustato, kad tokia nuostata dėl visuotinio ikimokyklinio ugdymo turės būti įgyvendinama palaipsniui: nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. visuotinis ikimokyklinis ugdymas nustatomas vaikams nuo 4 metų, o nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. – vaikams nuo 3 metų. Dėl šios priežasties Druskininkų lopšelyje darželyje „Žibutė“ būtų tikslingiausia įrengti naujas ir panaudoti jas ikimokykliniam ugdymui, nes dalis patalpų pastate, kuriame veikia dailės mokykla ir kuriame numatoma įrengti ikimokyklinio ugdymo grupes jau buvo pritaikytos ikimokykliniam ugdymui. Didėjant poreikiui patalpų nepakanka. Atsiradus planams perkelti esamas dailės užsiėmimų patalpas kitur, atsiranda poreikis pritaikyti patalpas lopšeliui darželiui „Žibutė“, įsteigti naujas grupes ir pasiruošti tinkamam ikimokyklinio ugdymo organizavimui.

Kadangi naujų vietų įsteigimas lopšelyje-darželyje „Žibutė“ planuojamas tik perkėlus M. K. Čiurlionio meno mokyklos dailės skyriaus veiklą į kitas patalpas, projekto įgyvendinimo pradžia planuojama nuo 2026 m.

Projektą planuojama įgyvendinti 2022 – 2030 metų Regionų plėtros programos lėšomis. Projekto vertė – apie 588200 eurų.