Druskininkuose – LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos išvažiuojamasis posėdis

Vakar Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas susitiko su LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, kuri Druskininkuose organizavo savo išvažiuojamąjį posėdį.

Į Druskininkus atvyko LR Seimo nariai Andrius Bagdonas ir Angelė Jakavonytė, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke, benduromenės nariai Jonas Bružas, Laurynas R. Misevičius, Jūratė Caspersen, Antanas Šileika, Rasa Mauragis, Aurelija Orlova.

Susitikimo metu meras svečiams pristatė Druskininkus, jų istoriją, įgyvendintus ir planuojamus įgyvendinti projektus, turizmo srautų statistiką ir aktualijas, kultūrinio turizmo svarbą ir šiais metais minimą Druskininkų 230-ąjį gimtadienį.

Vicemeras Simonas Kazakevičius kalbėjo apie pasiruošimą 2025-iesiems, kai Druskininkai bus Lietuvos kultūros sostine.

„Esame suplanavę daug įdomių renginių, į kuriuos kviečiame atvykti ir prie kurių sklaidos galite prisidėti kiekvienas, nesvarbu, kurioje pasaulio šalyje gyvenate. Kviečiame pasaulio lietuvius bendrauti, atvykti į Druskininkus, švęsti kartu ir būti mūsų ambasadoriais“,  – sakė meras R. Malinauskas.

Dar viena svarbi susitikimo tema – referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, kuris vyks gegužės 12 dieną kartu su pirmuoju Prezidento rinkimų turu.

Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai pabrėžė, kad pilietybės išsaugojimas užsienyje gyvenantiems lietuviams, ypač jaunimui, neabejotinai padės išsaugoti ryšį su tėvyne, jaustis pilnaverte lietuvių tautos dalimi.

„Kviečiu druskininkiečius gegužės 12 dieną aktyviai dalyvauti ne tik Prezidento rinkimuose, bet ir išreikšti savo nuomonę referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo. Būkime aktyviausiai balsuojanti savivaldybė“,  – sakė meras R. Malinauskas.

Po susitikimo savivaldybėje svečiai apsilankė Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejuje, susitiko su Druskininkų Rotary klubo „Sūrutis“ atstovais.