Druskininkų savivaldybės vicemeras S. Kazakevičius dalyvavo JAV vykusiame projekte „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“

first image

Druskininkų savivaldybės vicemeras S. Kazakevičius, kartu su kitų savivaldybių atstovais,  dalyvavo  Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusiame „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.

10 dienų trukusio vizito darbotvarkė buvo intensyvi.

„Turėjome apie 20 oficialių susitikimų su aukščiausio rango pareigūnais Vašingtone ir Minesotoje: nuo senatorių iki aukščiausio teismo teisėjų, savivaldos atstovų, taip pat turėjome neformalių susitikimų, kurių metu buvo pristatomos savivaldybės, jų objektai. Patys dalinomės idėjomis bei susipažinome su gerąja JAV praktika siekiant suvaldyti klimato kaitą, pastangomis plėtoti ir gerinti švarių, atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.  Po šių susitikimų supratome, kad Lietuvoje mes esame stipriai pažengę klimato kaitos klausimais. Jungtinėse Amerikos Valstijose dar daug kas planuojama, o mes savo šalyje jau darome. Žinoma, sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo kelias JAV ir Lietuvoje skiriasi. Visi susitikimai buvo vertingi, įdomūs – įdomi patirtis tiek man, tiek kolegoms“,  – sakė S. Kazakevičius.

Druskininkų vicemeras taip pat dalyvavo susitikime su Amerikoje gyvenančia lietuvių bendruomene.

„Aplankėme lietuvišką mokyklėlę, kuri veikia jau 24 metus. Susipažinome su Minesotos lietuviais, buvo įdomu išgirsti jų gyvenimo istorijas – pakviečiau sugrįžus į Lietuvą būtinai atvykti aplankyti Druskininkus, čia pailsėti“,  – sakė S. Kazakevičius.

Projektas „Open World“ dar unikalus ir tuo, kad visi jo dalyviai apgyvendinami vietinėse šeimose, siekiant suteikti galimybę susipažinti su Amerikiečių šeimų bei bendruomenių gyvenimu.

„Gyvenimas pas vietines šeimas yra tam tikras išėjimas iš komforto zonos, bet tai leidžia pažinti tikrąjį vietinį gyvenimą, pamatyti tuos aspektus, kurių nepamatytume gyvendami viešbučiuose. Viena programos dalis leido pamatyti kaip veikia politinis JAV lygmuo, o kita – kaip gyvena bendruomenė, kas irgi yra nemažiau svarbu“,  – sakė S. Kazakevičius.

Dalyvauti „Open World“ programoje šiais metais buvo atrikti Druskininkų, Tauragės rajono, Utenos, Palangos ir Akmenės savivaldybių atstovai.

Susitikimų metu Lietuvos atstovai galėjo užmegzti ryšius su Amerikos organizacijomis ir jų atstovais, o sukauptas žinias bus galima panaudoti ateities projektams, kurių įgyvendinimui „Open World“ programa numato galimas dotacijas.

Programą „Open World“ administruoja Kongreso tarptautinės lyderystės biuras (COIL), kurio misija yra supažindinti kylančius dalyvaujančių šalių lyderius su įstatymų leidybos funkcijų svarba bei padėti užmegzti ilgalaikius profesinius ryšius su kolegomis JAV.

Visas išlaidas – įskaitant tarptautines keliones, vietines keliones JAV, apgyvendinimą ir vizos išlaidas, visiškai padengia „Open World“ programos organizatoriai.

Susijusios naujienos