Druskininkų savivaldybės administracijos komanda dalyvavo penktajame tarptautiniame URBACT projekto susitikime Sofijoje

Liepos 25-26 dienomis Druskininkų savivaldybės administracijos komanda, vadovaujama vicemero Simono Kazakevičiaus, dalyvavo penktajame tarptautiniame URBACT projekto Darnus judumas visiems“ (S.M.ALL – Sutainable Mobility for ALL) susitikime Sofijoje, Bulgarijoje. Susitikimo metu buvo aptarti projekto įgyvendinimo eiga, o taip pat dalintasi gerąja patirtimi su kitais Europos miestais.

Druskininkų savivaldybės tikslas projekto „Darnus judumas visiems“ kontekste – pagerinti Druskininkų miesto viešąsias ir verslo erdves bei pritaikyti jas žmonėms su specialiais poreikiais.  Susitikime Sofijoje Druskininkų komanda pristatė miesto pasiekimus šioje srityje. Buvo aptarta, kaip Druskininkuose vykdoma veikla siekiant užtikrinti viešųjų ir verslo erdvių prieinamumą neįgaliesiems, senjorams ir kitoms pažeidžiamoms grupėms.

Susitikimo metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kitų projekto partnerių patirtimi ir pasiekimais. Projekto partneriai iš Sofijos, Strasbūro, Škofja Lokos ir kitų miestų dalijosi savo įgyvendintais sprendimais, kurie skatina darnų judumą ir viešųjų erdvių prieinamumą.

Druskininkų komanda akcentavo, kad projekte siekiama ne tik pagerinti infrastruktūrą, bet ir skatinti visuomenės sąmoningumą bei bendruomeniškumą. „Džiaugiamės galėdami dalyvauti šiame projekte ir prisidėti prie darnesnės ir įtraukesnės miesto aplinkos kūrimo. Smagu, kad Druskininkai šioje srityje ne tik neatsilieka, o rodo pavyzdį kitiems Europos miestams. Bet visada yra kur tobulėti, tad projekto metu įgytos žinios ir patirtis leis mums efektyviau spręsti viešųjų ir verslo erdvių prieinamumo iššūkius“, – sakė vicemeras Simonas Kazakevičius.

Projektas „Darnus judumas visiems“ apjungia devynis partnerius iš visos Europos, įskaitant miestus iš Italijos, Graikijos, Portugalijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Slovėnijos ir Rumunijos. Kiekvienas projekto partneris rengia savo Integruotą veiksmų planą, kuriame numatomi konkretūs veiksmai, skirti spręsti pažeidžiamų grupių judumo problemas. Išskiriamos dvi grupės, su kuriomis miestai siekia didžiausio proveržio – vaikai ir jų saugus judėjimas į mokyklas mažinant kamščius bei žmonės su specialiaisiais poreikiais.

URBACT projektas – tai Europos miestų programa, skirta skatinti tvarų miesto vystymąsi ir dalijimąsi gerąja patirtimi tarp Europos miestų. Projekto metu dalyvaujantys miestai rengia ir įgyvendina įvairias iniciatyvas, skirtas spręsti aktualias miestų problemas ir kurti tvarią miesto aplinką.