Alytaus regiono plėtros tarybos delegacija sėmėsi patirties Kroatijoje

Rugsėjo 2-7 d. Alytaus regiono plėtros tarybos delegacija su oficialiu vizitu lankėsi Splito–Dalmatijos regione. Druskininkus Splite atstovavo savivaldybės meras R. Malinauskas, kuris yra Alytaus regiono plėtros tarybos kolegijos narys, administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė bei šios tarybos darbo grupės narė - Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Jurgita Rudienė.

Vizito tikslas – užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Splito ir Dalmatijos regiono vietos bei valdžios institucijomis, pasidalinti gerąja patirtimi, formuoti palankų Alytaus regiono įvaizdį tarptautinėje arenoje ir sukurti sąlygas abiejų regionų bendradarbiavimui ateityje, įgyvendinant projektus bei keičiantis gerąja patirtimi įvairiose veiklos srityse.

Regiono atstovai susitiko su Splito savivaldybės, Dalmatijos apskrities administracijos vadovais. Susitikimų metu buvo pristatytas Alytaus regionas ir jį sudarančių savivaldybių specializacijos bei išskirtinumas. Šeimininkai pristatė sėkmingiausius savivaldybės ir apskrities administracijos investicinius projektus, buvo aplankyti infrastruktūros objektai, aptarti artimiausi planai, teikiamų viešųjų paslaugų kokybės ir prieinamumo užtikrinimas, numatytos galimos bendradarbiavimo sritys.

Splito savivaldybė ir  Dalmatijos apskrities administracija pastaraisiais metais, įgyvendina didelės apimties reikšmingus projektus turizmo, sveikatinimo, švietimo, viešųjų erdvių, išmanios transporto sistemos miesto funkcinėje eismo zonoje sutvarkymo, darbo rinkos paklausos ir pasiūlos subalansavimo projektų, sudarančių palankias sąlygas verslui kurtis ir plėstis bei didinti viešųjų paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Vizito metu aplankytas didžiausias Kroatijos technologijų parkas – Dračevac technologijų parkas – kuris pradėjo veikti kaip I projekto etapo rezultatas, į kurį investuota 12 mln. Eur. Šiuo projekto siekiama skatinti sumanią ir tvarią, į aukštąsias technologijas orientuoto verslo plėtrą, sukurti palankią verslui aplinką, prisidėti prie įvairios, atsparios, novatoriškos ir konkurencingos Splito-Dalmatijos regiono miestų aglomeracijos ekonomikos kūrimo.

Apžiūrėti projekto „Žnjano plynaukštės sutvarkymas“ sprendiniai ir vykdomi plynaukštės sutvarkymo ir rekonstrukcijos darbai, kurių vertė ~ 45 mln. Eur. Tai vienas didžiausių projektų Splite per pastaruosius 45 metus. Įgyvendinus šį projektą Žnjan taps antruoju pagal dydį Splito želdynu su ~ 48 000 kv. m želdinių,  šiuolaikiškai, tvariai įrengta viešąją erdve (alėja, pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkytos prieigos ir infrastruktūra prie vandens, poilsio, pramogų ir sporto zonos įvairaus amžiaus gyventojams ir svečiams).

Aplankytas baigiamas statyti Regioninis turizmo ir svetingumo sektoriaus kompetencijos centras, į kurį investuota apie 13 mln. Eur. Šis kompetencijų centras rengs turizmo paslaugų sektoriaus darbuotojus, orientuojantis į praktinių žinių suteikimą šiame kompetencijų centre įrengtame 4 žvaigždučių viešbutyje, restorane ir kitose, specialiai šiame centre įkurtose, įvairių turizmo srities paslaugų, dirbtuvėse. Šį projektą įgyvendina apskrities valdžia kartu su Kroatijos užimtumo tarnyba bei verslu (viešbučiais).

Plėtros ir projektines veiklos Splito savivaldybėje ir Dalmatijos apskrities administracijoje planuojamos pagal atliekamą gyventojų pasitenkinimo viešųjų paslaugų kokybe ir prieinamumu analizę.

Įgytos žinios ir patirtis bus naudinga vykdant Druskininkų savivaldybės plėtrą turizmo, verslo ir viešųjų paslaugų srityse, didinant ekonominių veiklų įvairovę, kuriant palankias sąlygas verslo plėtrai, vystant kultūros ir kūrybinių industrijų sektorių, plėtojant vandens turizmą, gerinant infrastruktūrą, efektyviai išnaudojant turizmo išteklius, įgyvendinant suplanuotus 2022-2030 m. Alytaus regiono plėtros investicinius projektus, planuojant konkrečius techninius sprendinius, įsivertinant galimas rizikas bei naudą.