Lietuvos Kultūros indekse Druskininkai – aukštoje 4 vietoje

Kultūros politikos tyrėja ir Vilniaus universiteto mokslininkė Kristina Mažeikaitė sudarė 2022 m. Savivaldybių kultūros indeksą.   Šis indeksas sudaromas jau antrąjį kartą.

Kaip ir pirmąjį kartą, Druskininkų savivaldybė Lietuvos kultūros indekse išliko lyderiaujančioje pozicijoje ir tarp visų Lietuvos savivaldybių užima aukštą 4 vietą.

Pasak Druskininkų savivaldybės vicemero Simono Kazakevičiaus, kultūros sritis Druskininkams yra viena iš prioritetinių, todėl jai skiriamas didelis dėmesys ir investicijos.

„Druskininkų kultūrinių renginių spektras yra labai platus – kur apsilankyti atranda ir klasikos gerbėjai, ir šeimos su vaikais, ir sportu, gamta  besidomintys ar itin populiarių atlikėjų koncertų pasiklausyti norintys turistai ir mūsų bendruomenės nariai. Mums svarbus kultūrinis turizmas, todėl kasmet ieškome, kuo Druskininkai galėtų būti patrauklūs, nustebinti, pritraukti. Šiuo metu intensyviai ruošiamės 2025-iesiems, kai  švęsime M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines ir būsime Lietuvos kultūros sostinė. Kartelę kultūros srityje keliame aukštai, nuolat stengiamės tobulėti, stiprinti kultūros sritį, kuri Druskininkams, kaip kurortui, yra ypač svarbi“,   – sakė S. Kazakevičius.

Lietuvos Kultūros indeksas sudarytas peržiūrėjus visus Lietuvoje parengtus kultūros politikos dokumentus ir iš jų išsirinkus 12 duomenų šaltinių. Ši analizė leido išskirti 40 rodiklių, sugrupuotų į 7 subindeksus. Juose analizuojamos kultūros organizacijos, kūrėjų skaičiai, kultūros makroekonomika, finansavimas kultūrai, dalyvavimas kultūroje ir socialinis kapitalas, kultūros paveldas, pateikiama pokyčių grupė. Visi pateikti rodikliai perskaičiuoti 1 tūkst. gyventojų.