2024-08-13

Kviečiame išsakyti nuomonę apie savo patirtį naudojantis didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių paslaugomis

Aplinkos ministerija, siekdama patobulinti specialiuosius reikalavimus buityje susidarančių  didelių gabaritų atliekų surinkimui, iniciavo Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus ir vykdo viešąją konsultaciją.

Kviečiame gyventojus iki 2024 m. rugsėjo 8 d. atsakyti į anketos klausimus apie didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių paslaugų kokybę.

Šių pakeitimų tikslas – pagerinti  Lietuvoje veikiančių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių paslaugų kokybę, kad gyventojams būtų sudarytos geresnės sąlygos priduoti buityje susidarančias atliekas ir nebūtų jų atsikratoma aplinkoje netinkamais būdais. Reikalavimai tobulinami aktyviai bendradarbiaujant su savivaldybėmis.

Didelių gabaritų atliekos tai – seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), langai, durys, dviračiai, kilimai, radiatoriai, automobilinės kėdutės, naudotos automobilių padangos, vežimėliai, talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 115 didelių gabaritų atliekų surinkimo (priėmimo) aikštelės, valdomos regioninių atliekų tvarkymo centrų. Šios aikštelės yra suskirstytos pagal apskritis. Daugiau informacijos galima rasti čia.