2024-08-28

Kaip Druskininkų savivaldybės mokyklos pasitinka naujus mokslo metus?

Rugsėjo mėnesį Druskininkų savivaldybės mokyklų ir darželių duris pravers beveik 3 000 jaunųjų druskininkiečių. Tam, kad jiems būtų užtikrinamas šiuolaikiškas, patogus ir saugus ugdymo procesas, o mokytojams – patogios sąlygos darbui, Druskininkų savivaldybės mokyklose visą vasarą vyko intensyvus pasirengimas naujiems mokslo metams.

Investicijos į švietimo įstaigas auga kasmet

Šiais metais einamiesiems mokyklų atnaujinimo darbams iš savivaldybės biudžeto buvo skirta 340 tūkst. eurų. Už šias lėšas visose mokyklose atlikti einamieji remonto darbai, lopšelyje-darželyje „Bitutė“ įrengti oro kondicionieriai, įsigyta mokymo priemonių ir baldų, sutvarkyta aplinka, Leipalingio ir Viečiūnų progimnazijų kiemuose paklotos naujos trinkelės.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, investicijos į mokyklas atliekamos kasmet, o šią vasarą intensyviai vyko „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto darbai, kurių vertė – beveik pusė milijono eurų.

„Dalis projekto darbų „Ryto“, „Atgimimo“ ir „Saulės“ mokyklose jau atlikta, likusius atnaujinimo ir rekonstravimo darbus planuojama pabaigti iki spalio. Pabaigus projektą, ir mokiniai, ir mokytojai turės patogesnes, modernesnes erdves mokytis ir mokyti, nes bus ne tik atnaujintos  aktų salės, bibliotekos, mokytojų darbo vietos, valgyklos, bet ir sukurtos naujos, modernios erdvės:  robotikos ir IT centras,  gamtamokslinės laboratorijos, STEAM ugdymo erdvės. Mokyklos jau įsigijo dalį įrangos ir priemonių, reikalingų būsimoms laboratorijoms“,  – sakė meras R. Malinauskas.

Planuojama, kad pilnai „Tūkstantmečio mokyklų“ programa bus įgyvendinta 2025 metais.

„Ryto“ gimnazijoje veiks trys gamtos, tiksliųjų mokslų ir technologijų laboratorijos, „Saulės“ mokykloje bus įrengtos dailės, muzikos, fotografavimo bei filmavimo studija, „Atgimimo“ mokykloje planuojama įrengti robotikos ir IT centrą.

Padidintas dėmesys narkotinių medžiagų prevencijai ir saugumo užtikrinimui

Naujais mokslo metais ypatingas dėmesys bus skiriamas mokyklų saugumui. Pasak Druskininkų savivaldybės vicemero Simono Kazakevičiaus, sumontuota beveik 200 vaizdo stebėjimo kamerų mokyklų viduje ir išorėje.

„Tęsime pavasarį pradėtą projektą „Saugi mokykla“. Pirmieji patikrinimai parodė, kad projektas labai aktualus. Aktyvios prevencijos priemonės – mokyklų teritorijų stebėjimas dronais, patikros metalo detektoriumi mokyklų viduje, klasių ar atskirų mokinių grupių testavimas – bus pradėtos įgyvendinti artimiausiu metu ir tęsis visus šiuos mokslo metus“ – sakė vicemeras S. Kazakevičius.

Druskininkų savivaldybė pirmoji Lietuvoje pradėjo įgyvendinti kompleksinių prevencijos priemonių projektą „Saugi mokykla“, kurio tikslas – užkirsti kelią narkotinių medžiagų patekimui į švietimo, jaunimo, neformaliojo ugdymo įstaigas, ugdyti ir šviesti jaunimą, tėvus, mokytojus, bendruomenę.

Kai nevyks aktyvūs patikrinimai, bus dirbama su mokiniais, mokytojais, tėvų bendruomene: mokyklų administracijos bus konsultuojamos jiems iškilusiais klausimais, organizuojamos supervizijos, nagrinėjamas prevencinių priemonių efektyvumas, į prevencinių priemonių įgyvendinimą bus įtraukiami mokiniai, bendruomenė.

Ugdymo naujovės

„Šiais mokslo metais ypatingą dėmesį skirsime socialinio emocinio ugdymo stiprinimui. Akademiniai pasiekimai išlieka svarbūs, tačiau šalia jų sieksime ugdyti emociškai stiprius, drąsius ir atsakingus vaikus. Tokių asmenybių ugdymas remsis kūrybiškumo, drąsos, bendradarbiavimo ir kritinio mąstymo kompetencijų stiprinimu. Šiais metais taip pat ypatingą dėmesį skirsime matematikos, lietuvių kalbos ugdymui ir finansiniam raštingumui“, – sako vicemeras Simonas Kazakevičius.

Jau rugsėjo mėnesį Druskininkų savivaldybės mokyklose bus išplėstos atsiskaitymo už maitinimą galimybės bei atsiras savitarnos terminalai. Moksleiviai galės atsiskaityti grynaisiais pinigais, banko kortelėmis arba Druskininkiečio kortele.  Į mokinio pažymėjimus, kurie jau sujungti su Druskininkiečio kortele ir „Kautros“ elektroniniu bilietu, bus integruota ir mokėjimo funkcija.

Šiais metais Sporto centras startuoja su nauja žiemos sporto šaka – akrobatiniu slidinėjimu, o Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla įvedė naują mušamųjų instrumentų programą.

Gabiems ir talentingiems Druskininkų vaikams bei mokytojams - finansinis paskatinimas

Druskininkų mokyklose kol kas pavyksta išlaikyti stabilų mokytojų skaičių ir pritraukti naujų mokytojų. Tam padeda ir Studentų rėmimo programa, pagal kurią studijas baigę ar kvalifikaciją pakeitę druskininkiečiai įsidarbina kurorto ir  seniūnijų mokyklose. Iš viso šiuo metu yra 30 studijuojančių, 13 druskininkiečių jau baigė studijas ir dirba.

Praėjusių mokslo metų pabaigoje Druskininkų savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad savivaldybės mokiniai pasiekę aukštų rezultatų moksle, sporte, mene, būtų paskatinami piniginėmis premijomis. Taip pat įvertinami ir mokytojai, prisidėję prie vaikų pasiekimų. Mokslo metų pabaigoje buvo išdalinti pirmieji paskatinimai, kuriuos gavo 41 mokinys, viena komanda (11 narių) ir 15 mokytojų. Iš savivaldybės biudžeto mokytojams ir mokiniams paskatinti buvo skirta kiek daugiau kaip 22 tūkst. eurų.

„Mes norėjome motyvuoti ir vaikus, ir jų mokytojus. Juk rezultatai pasiekiami abipusėmis pastangomis. Šaunu, kad pirmieji pasiekimai jau įvertinti, o per ateinančius mokslo metus, net neabejoju, turėsime daug naujų laimėjimų įvairiose srityse“,  – sakė vicemeras S. Kazakevičius.