2024-06-07

Įvyko pirmasis Druskininkų savivaldybės Asmens su negalia gerovės tarybos posėdis

first image

Šią savaitę organizuotas pirmasis Druskininkų savivaldybės Asmens su negalia gerovės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo savivaldybės vadovai, administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Tarybos pirmininku išrinktas vicemeras Linas Urmanavičius, pavaduotoja - asociacijos „Padėkime vaikams“ vadovė Laura Gardziulevičienė.

„Mes visada rūpinomės žmonių su negalia integracija, gyvenimo kokybe –  Druskininkai yra išrinktas kaip neįgaliesiems draugiškiausias miestas. Todėl Asmens su negalia gerovės taryba tęs pradėtus darbus, spręs kylančias problemas – ir gilinsis į žmonių su negalia poreikius ir lūkesčius“, – sakė L. Urmanavičius.

Pirmajame posėdyje aptarta asmenų su negalia situacija savivaldybėje. Šių metų pradžioje Druskininkų savivaldybėje gyveno 1650 asmenų su negalia. Pagrindinės ligos, dėl kurių Savivaldybės gyventojams dažniausiai nustatomas neįgalumas, yra navikai, nervų sistemos ligos, kraujotakos sistemos ligos, jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligos. Vaikų neįgalumas dažniausiai nustatomas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų.

Kaip pažymėjo Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Alina Rastenienė, Neįgaliesiems gyventojams su negalia dažniausiai reikalingos pagalbos į namus, asmeninio asistento, socialinės globos asmens namuose, priežiūros dienos centruose, integralios pagalbos, apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose, transporto, aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis, būsto pritaikymo neįgaliųjų poreikiams, sociokultūrinės ir kitos paslaugos pagal poreikį. Visų šių paslaugų tikslas – išlaikyti žmogaus gebėjimą savarankiškai gyventi bendruomenėje.

Druskininkų savivaldybėje veikia šešios nevyriausybinės organizacijos, atstovaujančios asmenų su negalia teises ir interesus.

Posėdyje taip pat aptarta  būsto pritaikymo asmenims su negalia situacija, Asmens su negalia gerovės tarybos metinės veiklos planas, svarbiausi darbai ir tikslai.

Asmens su negalia gerovės tarybai skirtus siūlymus galima teikti šios komisijos sekretorei, Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Alinai Rastenienei, tel. +370 313 59 111 arba el. paštu [email protected].

Susijusios naujienos