Įvyko Antikorupcijos komisijos posėdis

Šią savaitę organizuotas Druskininkų savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdis, kuriame svarstyti trys klausimai: atliktas korupcijos rizikos vertinimas savivaldybės administracijoje, renginiai, skirti Tarptautinei antikorupcijos dienai ir Druskininkų savivaldybės Antikorupcijos komisijos 2023 metų darbo plano vykdymas.

Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Vyda Amšiejienė supažindino komisijos narius su savivaldybės administracijoje atliktu korupcijos rizikos vertinimu ir pažymėjo, kad administracijoje yra užtikrinamas korupcijos rizikos valdymas, įdiegtos ir veikia visos įstatyme numatytos pagrindinės korupcijos prevencijos priemonės.

Vida Krisiuvienė, atsakinga už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą administracijoje, pateikė informaciją apie  praėjusių metų gruodžio 1-15 d. vykusius renginius, skirtus Tarptautinei antikorupcijos dienai. Druskininkų savivaldybės įstaigos kiekviena savitai organizavo renginius ir jų buvo įvairių: Jaunimo užimtumo centras pakvietė „Ryto“ gimnazijos  mokinius prisijungti į nuotolinę paskaitą – „Ar korupcija vis dar problema Lietuvoje?“, kurioje STT specialioji agentė patarėja Daina Paštuolienė pristatė parengtą medžiagą, kitose ugdymo įstaigose vyko Lietuvos korupcijos žemėlapio aptarimai, klasės valandėlės, diskusijos.  Ugdymo įstaigų mokiniai atsakinėjo į “Skaidrumą kuriame kartu’23“klausimyną, atliko žaidimo “Kahoot” užduotis. Net lopšeliuose-darželiuose mokytojai su vaikais aiškinosi sąvokas: sąžiningumas, atsakomybė, papirkinėjimas.

Posėdžio metu svarstytas savivaldybės Antikorupcijos komisijos 2023 m. darbo planas, pažymėta, kad visos jame numatytos priemonės įvykdytos.

Druskininkų savivaldybės Antikorupcijos komisijos veiklos ataskaita iki kovo 1 d. bus parengta ir pateikta savivaldybės tarybai tvirtinti.