2024-10-02

Informacija dėl 2024 metais skirtos susietosios pajamų paramos už pienines karves

Informuojame pieninių karvių laikytojus, vadovaujantis 2023–2027 metų susietosios pajamų paramos už pienines karves administravimo taisyklių (toliau – Taisyklės), patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2023 m. vasario 24 d. įsakymo Nr. 3D-103 „Dėl 2023–2027 metų susietosios pajamų paramos už pienines karves administravimo taisyklių patvirtinimo“, 13.3 papunkčiu, kad Druskininkų savivaldybei pateiktas 2024 m. skirtos susietosios pajamų paramos už pienines karves pareiškėjų (žemės ūkio valdos valdytojų) sąrašas.

Susietoji pajamų parama už pienines karves (toliau – parama) – susietoji parama, mokama pareiškėjui už Ūkinių gyvūnų registre įregistruotas ir nustatytą laiką valdoje išlaikytas pieninių veislių karves, siekiant palaikyti pareiškėjų pajamų lygį ir užtikrinti pieno gamybos tęstinumą bei tvarumą. Parama mokama Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre registruotiems valdos valdytojams, atitinkantiems visus Taisyklėse įvardytus reikalavimus. Parama valdos valdytojams mokama vieną kartą per metus (pradedama mokėti nuo einamųjų metų gruodžio 1 d. ir turi būti išmokėta ne vėliau kaip iki kitų metų birželio 30 d., išskyrus atvejus, kai paraiškose nustatytos klaidos).

Valdos valdytojas, Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškoje 2024 m. nurodęs, jog prašo skirti paramą, laiku negavęs paramos, ne vėliau kaip iki kitų metų birželio 1 d. gali raštu kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos ar VĮ Žemės ūkio duomenų centrą dėl informacijos suteikimo apie paramos neskyrimo aplinkybes.

Atkreipiame pieninių karvių laikytojų dėmesį, kad Taisyklėse įvardyta, jog savivaldybės informuoja valdų valdytojus apie skirtą paramą (tinkamų pieninių karvių susietajai pajamų paramai už pienines karves gauti skaičių ir skirtą galutinę paramos sumą), jeigu jie kreipiasi dėl minėtos informacijos į savivaldybę (duomenys konfidencialūs, todėl teikiami betarpiškai tik valdos valdytojui).

Informaciją teikia Druskininkų savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Vengrauskas (Vilniaus al. 14, Druskininkai).