2024-03-21

Gabiems ir talentingiems Druskininkų vaikams bei jų mokytojams - finansinis paskatinimas

Šią savaitę posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės taryba pritarė, kad Druskininkų savivaldybės mokiniai, pasiekę aukštų rezultatų moksle, sporte, mene, būtų paskatinami piniginėmis premijomis. Taip pat bus įvertinti ir mokytojai, prisidėję prie vaikų pasiekimų.

„Tam šiais metais biudžete numatėme 16 tūkst. eurų. Nuo šiol finansinį paskatinimą skirsime ir iniciatyviems mokytojams, kurių veikla pasižymi išskirtine kokybe.

Mūsų ugdymo įstaigos teiks kandidatūras Druskininkų savivaldybės metų mokytojo nominacijai gauti.  Komisijai atrinkus nugalėtoją, jį apdovanosime per Mokytojų dieną. Druskininkų metų mokytojui įteiksime 2 tūkst. eurų premiją, kitiems mokytojams bus įteiktos dovanos“ – sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Akademinių rezultatų pasiekusiems mokiniams esame suplanavę skirti:

baigusiems vidurinio ugdymo programą su pagyrimu – 1000 eurų;

išlaikiusiems valstybinį brandos egzaminą 100 balų – 500 eurų už kiekvieną šimtu balų išlaikytą egzaminą;

laimėjusiems I, II, III prizines vietas respublikos ar tarptautinėse akademinės veiklos olimpiadose už I vietą – 600 eurų; už II vietą – 400 eurų; už III vietą – 200 eurų.

Mokiniams, pasiekusiems aukštus rezultatus mene, skiriamų premijų dydis svyruoja nuo 200 iki 1000 eurų, sporte - nuo 200 iki 3000 eurų, priklausomai nuo to, ar tai buvo Lietuvos čempionatas, ar tarptautinės varžybos Europoje, ar dalyvavo vienas mokinys, ar laimėjimą pelnė komanda.

Mokytojui, padėjusiam pasiekti puikius rezultatus moksle, sporte, mene, bus skiriama 50 proc. mokiniui skirtos premijos dydžio premija.