2024-06-18
Atnaujinimo data: 2024-06-18

Druskininkų Pramogų aikštę papuoš Globos savaitei skirti sparnai

first image

Birželio 25 dieną, antradienį, Druskininkų Pramogų aikštę papuoš įspūdingi sparnai – taip startuos birželio 25-29 dienomis minima Vaikų globos savaitė, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Šių metų Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik galimybę skristi, bet ir galimybę žmogui augti kaip asmenybei. Šių metų šūkiu „Pasimatuok sparnus“ siekiama atkreipti dėmesį, kad nė vienas  vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei bei niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje. Žmonės kviečiami „pasimatuoti sparnus“ ir pagalvoti apie globą, kuri gali paversti gyvenimą prasmingesniu, o tuo pat metu „užauginti sparnus“ vaikams, netekusiems tėvų globos.

„Džiaugiamės, kad į kasmet vykstančius Globos savaitės renginius įsitraukia vis daugiau druskininkiečių. Druskininkuose niekada nebuvo vaikų namų – net tada, kai visos kitos savivaldybės turėjo tokias įstaigas, mes siekėme, kad vaikai, negalintys augti savo šeimose, būtų globojami artimųjų, giminaičių ar kitose šeimose.  Gerai, kad apie globos temą imama kalbėti garsiai, atvirai, kad galime prie to prisidėti, o šiais metais – ir būti ta vieta, kur susiburs visos vaikus globojančios šeimos. Pagrindinį šių metų simbolį – sparnus – Druskininkams kuria M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja Dovilė Petrauskienė. Tai bus fėjos sparnai – lengvi, plazdantys vėjyje, subtilių spalvų, žėrintys, lengvi. Šiuos sparnus rasti galėsite pačioje kurorto širdyje, Pramogų aikštėje – norime,  kad kuo daugiau druskininkiečių ir svečių galėtų prie jų nusifotografuoti ir pamatytų šio simbolio nešamą žinutę apie globą“, – sako Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė.

„Džiaugiamės, kad šiais metais prie idėjos įgyvendinimo prisijungė ne tik globos centro komanda, bet ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla. Mokytojos D. Petrauskienės sukurti sparnai visą savaitę puoš Druskininkų Pramogų aikštę ir kvies druskininkiečius bei miesto svečius juos pasimatuoti, fotografuotis bei skleisti žinią socialiniuose tinkluose su grotažyme #pasimatuoksparnus. Nuoširdžiai kviečiame visus birželio 25 d. 17:30 val. į Druskininkų Pramogų aikštę, kur įvyks globos savaitės atidarymas ir žygis šiaurietiškomis lazdomis“,  – sako Druskininkų globos centro komanda.

Įsitraukti į Globos savaitės renginius kviečia ir Druskininkų Globos centro globos ambasadorė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.

„Pakvietimą tapti globos ambasadore priimu kaip garbę ir galimybę. Galimybę, dar plačiau ir garsiau kalbėti apie tėvų globos netekusius vaikus bei apskritai, pačią globą, nes  informacijos sklaida yra tokia pat svarbi, kaip ir pati labdara ar savanorystė. Renginiai su Globos centru padeda miestui pasirūpinti tais, kuriems reikia palaikymo, ir sukurti draugišką aplinką visiems.  Labai džiaugiuosi, kad šiais metais globojančių šeimų vasaros festivalis ,,Vaikai yra vaikai" vyks Druskininkuose!,- sako globos ambasadorė.

Druskininkų savivaldybėje yra 24 globėjų (rūpintojų) šeimos, kuriose auga 29 vaikai. Tačiau, globėjų vis dar trūksta.

Simboliniai sparnai globoti kvies visose savivaldybėse

Sparnų simbolika Vaikų globos savaitės metu bus pastebima Lietuvos savivaldybėse – miestų aikštėse, kitose viešose erdvėse. Tai galimybė priminti visuomenei apie globą, paneigti sklandančius mitus, paskatinti bei pakviesti svarstančius pasimatuoti globos sparnus.

„Nors požiūris į globą palyginus dabartį ir prieš 10 metų kardinaliai pasikeitė, deja, globėjų vis dar trūksta. Dabar sunku surasti šeimą Lietuvoje, kurios artimoje ar tolimoje aplinkoje, bent kažkas minimaliai nebūtų susijęs su globa. Visuomenė tampa atviresnė, globos tema nebėra tabu, auga svarstančių apie globą skaičius. Dažnai jie jau būna pasiruošę atverti širdį ir namų duris vaikams, tik tereikia gero pavyzdžio, palaikančio žodžio. Neabejoju, kad globa gali suteikti sparnus tiek globėjams augti ir subręsti kaip asmenybėms, tiek tėvų globos netekusiems vaikams įgauti pasitikėjimo, drąsos ir meilės gyvenimo kelyje“, – sako globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė.

Gegužės pabaigos duomenimis, Lietuvoje 3392 globėjų šeimose gyveno 5024 vaikai, netekę tėvų globos. Tačiau 1181 vaikas augo globos institucijose. Kasdien Lietuvoje 6 vaikams reikalingi budintys globotojai ar globėjai.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

Susijusios naujienos