2023-06-22
Atnaujinimo data: 2023-11-14

Atnaujinta Turizmo taryba susirinko į pirmąjį posėdį: aptartos turizmo srities aktualijos ir ateities planai

Praėjusią savaitę posėdžiavo atnaujinta Druskininkų savivaldybės Turizmo taryba. Posėdžio metu Tarybos pirmininku išrinktas Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, jo pavaduotoju – Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA vadovas Edmundas Antanaitis.

Turizmo taryboje taip pat darbuosis Druskininkų savivaldybės vicemeras Simonas Kazakevičius, „UPA Medical SPA“ vadovas Rimantas Černiauskas, „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda, „Grand SPA Lietuva“ generalinis direktorius Vladimir Ščiupakov, asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentas Albertas Katilovskis, Savivaldybės Tarybos nariai Modestas Vitkauskas ir Arvydas Balčius, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis, Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė.

„Džiaugiuosi, kad turizmo verslo atstovai aktyviai įsitraukia į darbą, turi naujų idėjų. Pasikalbėjome svarbiais turizmo srities klausimais – sustoti šioje srityje negalime, turime nuolat judėti pirmyn, galvoti, kaip būti įdomiais, patraukliais Lietuvos ir užsienio svečiams“, – sakė meras R. Malinauskas.

Posėdžio metu aptarta druskininkiečio kortelės idėjos įgyvendinimo eiga, planuojami projektai. Bendradarbiaujant su Lenkijos miestais, bus atnaujintas Druskininkų miesto muziejus, skveras prie Švietimo centro, įrengtas padėlio teniso aikštynas, parkūro ir riedlenčių parkas. Taip pat planuojama atnaujinti Druskininkų kempingą, rekonstruoti Vilniaus alėją, plėsti „Snow Arenos“ teikiamas paslaugas.

Iki 2025-ųjų, kai Druskininkai bus Lietuvos kultūros sostinė ir švęs M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, planuojama pabaigti Druskininkų kongresų ir kultūros rūmų projektą.

Druskininkų viešosios erdvės pasipildys mažosios architektūros elementais – liepos 6 dieną Druskininkuose vyks skulptūros „Lietuva-Legenda“ atidengimas, taip pat planuojama įamžinti Druskininkams nusipelniusių žmonių atminimą.

Posėdžio metu meras R. Malinauskas pažymėjo, kad kurortui labai svarbi turizmo statistika – ne tik didžiųjų, bet ir smulkiųjų verslininkų, nes būtent nuo oficialios statistikos priklauso kurortui skiriamos lėšos. 2024 m. pradės veikti Nacionalinė turizmo informacinė sistema „E-turistas“, kuri, tikimasi, padės efektyviau rinkti statistikos duomenis.

Turizmo tarybos nariai aptarė kurorto rinkliavos surinkimą, investicijas į rinkodarą ir miesto infrastruktūros gražinimą, kurios yra daromos iš rinkliavos lėšų bei diskutavo dėl rinkliavos dydžio ir ką galėtų padaryti už papildomas lėšas.

Posėdžio pabaigoje pasidžiaugta naujuoju Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymosi įstatymu. Tam, kad šis įstatymas įsigaliotų, belieka sulaukti Prezidento parašo.