2024-05-09
Atnaujinimo data: 2024-05-10

Aptartos nelegalaus darbo problemos: taip dirbdamas žmogus skriaudžia pats save

Vakar Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Diana Brown ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė susitiko su Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus vadovu Vytautu Gegužiu, Užimtumo tarnybos Druskininkų skyriaus vedėja Danute Naujaliene ir Savivaldybės užimtumo programos atvejo vadybininku Aurimu Pelecku.

Susitikimo metu aptartos nelegalaus darbo problemos. Kaip informavo Darbo inspekcijos vadovas, Druskininkų savivaldybė neišsiskiria tarp regiono savivaldybių, tačiau nelegalaus darbo atvejų ir darbo ginčų vis dar yra. Daugiausia nelegalaus darbo stebima aptarnavimo sferoje - kavinėse, apgyvendinimo įstaigose, taip pat statybose. Darbo inspekcijos vadovas įspėja, kad  „pasibandymo“ laikotarpio darbo vietoje nėra – žmogus turi būti oficialiai įdarbinamas nuo pirmos darbo dienos. Patikrinimai atliekami ir savaitgaliais.

„Žmonės, kurie dirba nelegaliai, skriaudžia patys save - jie yra socialiai nedrausti. Dažnai atsitinka nelaimingų atsitikimų kai oficialiai neįdarbinti žmonės susižaloja ir tuomet negali gauti nemokamų sveikatos paslaugų“, - sakė vicemeras L. Urmanavičius.

Konstruktyvaus pokalbio metu sutarta, kad darbo inspekcijos atstovai dalyvaus atvejo vadybos komandoje, kuri jau antrus metus aktyviai dirba su darbo rinkai besirengiančiais asmenimis, tai yra, su nemotyvuotais bedarbiais. Taip pat Darbo inspekcijos atstovai dalyvaus susitikimuose su gyventojais siekiant edukuoti apie nelegalaus darbo žalą bei visais atvejais informuos savivaldybę bei Užimtumo tarnybą apie nustatytus nelegalaus darbo atvejus. Nustačius pažeidimus, nelegaliai dirbusiems yra nutraukiamos socialinės išmokos, jie yra išbraukiami iš bedarbių sąrašų.