Jaunimo savanorystė

Savanorystė – viena iš Druskininkų savivaldybėje įgyvendinamų jaunimo užimtumo sričių. Dalyvaudami savanoriškoje veikloje jaunuoliai atlieka visuomenei naudingą darbą, įsitraukia į bendruomenės problemų sprendimą. Savanorystė – tai ne tik prasmingai praleistas laikas, bet ir asmeninio tobulėjimo procesas, kurio metu yra ugdomi socialiniai įgūdžiai, įgyjamos asmeninės kompetencijos. Tokiu būdu jaunimo savanorystė įgauna naują prasmę ir tampa ne vien geru darbu, bet ir neformaliojo ugdymo įrankiu.
Jaunimo savanorystė yra viena svarbiausių Druskininkų savivaldybės jaunimo politikos įgyvendinimo sričių. Jaunimo savanorystės skatinimas, kaip viena iš jaunimo užimtumo priemonių, buvo įtrauktas į 2023 – 2025 m. Druskininkų savivaldybės strateginį veiklos planą. Šios priemonės atsiradimas savivaldybės planavimo dokumentuose užtikrina tvarų požiūrį ir nuoseklų jaunimo savanorystės plėtojimą.

[[#ex]]

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) 

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) - intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (toliau – PO), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėn. nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.


Tarptautinė savanorystė

Druskininkų savivaldybėje sudaromos sąlygos jauniems žmonėms savanoriauti užsienyje. Tarptautinė savanorystė gali tapti ne tik neįkainojama patirtimi, bet sukurti didelę pridėtinę vertę kiekvienam jaunuoliui. Savanoriaujant kitoje šalyje jauni žmonės susiduria su skirtingomis kultūromis, tradicijomis, žmonėmis, įgyja naujų įgūdžių, plečia socialinį tinklą, tobulina kalbų įgūdžius.

2022 m. pabaigoje Druskininkų jaunimo užimtumo centras gavo „Europos solidarumo korpuso“ kokybės ženklą, kuriuo patvirtinama, kad korpuso veikloje dalyvaujanti organizacija gali sudaryti būtinas sąlygas jaunuoliams dalyvauti solidarumo veikloje. Kokybės ženklas leidžia jo turėtojoms teikti paraišką dėl finansavimo supaprastintu būdu. „Europos solidarumo korpuso“ tarptautine savanorystės galimybe gali pasinaudoti 18 – 30 m. asmenys. Kokybės ženklas galios iki 2027 m. pabaigos.

Ką turiu daryti jei noriu savanoriauti užsienyje?

Druskininkų jaunimo užimtumo centras yra tarptautinę jaunimo savanorišką veiklą koordinuojanti, tarptautinius savanorius priimanti ir savanoriauti į užsienį siunčianti organizacija. Jei susidomėjai savanoryste užsienyje susisiek su Druskininkų jaunimo užimtumo centro specialistais.

Druskininkų jaunimo užimtumo centras
Tel. +370 313 53 056
El. paštas [email protected]
https://www.juc.lt/


Trumpalaikė savanorystė

Druskininkų savivaldybėje jau tapo įprasta jauniems žmonėms dalyvauti trumpalaikėje savanorystėje, atliekant ją įvairiuose renginiuose: koncertuose, šventėse, projektuose ar akcijose.

Ką turiu daryti jei noriu išbandyti save trumpalaikėje savanorystėje?

Visa aktuali informacija apie Druskininkuose vyksiančius renginius, kuriuose bus reikalinga savanorių pagalba talpinama skiltyje „norintiems savanoriauti“ arba gali būti matoma prisijungus prie FACEBOOK grupės 

[[#ex]]