Druskininkų jaunimo iniciatyvos

Jaunimo iniciatyvų programos tikslas - suteikiant paramą idėjos įgyvendinimui skatinti visapusišką jaunų žmonių (14 - 29 m.) augimą:
- remti jaunimo idėjas, suteikiant galimybę išreikšti save, kūrybiškumą, originalumą;
- palaikyti jaunus lyderius, suteikiant galimybes jiems organizuoti rengingius, įgyvendinti projektus;
- ugdyti jaunų žmonių komunikacinius, projektų valdymo, sprendimų priėmimo organizavimo įgūdžius;
- skatinti jaunimo pilietiškumą, dalyvavimą ir įsitraukimą, vykdant socialiai atsakingus projektus, akcijas ir sprendžiant konkrečias bendruomenės problemas.

Kas gali teikti paraišką finansavimui gauti?
Neformalios jaunimo grupės, kurių ne mažiau kaio 2/3 narių yra jauni žmonės (14 - 29 m.)

Kur, kada ir kaip teikiama paraiška?
Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų finansavimo konkursas skelbiamas adresu https://www.juc.lt/iniciatyvos du kartus per metus - kovo ir rugsėjo menesį. Norint pretenduoti į finansavimą reikia užpildyti nuorodoje esančią paraišką, o iškilus klausimams kreiptis nurodytais kontaktais.

Daugiau informacijos programą - JAUNIMO NEFORMALIŲ GRUPIŲ INICIATYVŲ PROGRAMOS TVARKOS APRAŠAS

[[#ex]]

Įgyvendintos jaunimo iniciatyvos

Jaunimo iniciatyva „League of Legends“ turnyras. Jaunimas įgyvendino iniciatyvą, kurios tikslas Druskininkų jaunimo užimtumo centre, jaunimo erdvėje, suorganizuoti „League of Legends“ turnyrą jaunuoliams.  Gauti pinigai buvo panaudoti prizams: pirmų trijų vietų nugalėtojams padovanojo dovanų kuponus bei nugalėtojų statulėles. Suorganizuotas turnyras buvo transliuojamas gyvai, o pati transliacija truko net 6 valandas. Šiuo metu „League of Legends“ jaunimo iniciatyva tęsiama, organizuojami panašūs turnyrai, apjungiantys ne tik druskininkiečius, bet ir jaunimą iš kitų savivaldybių. 

NEON party. Jaunuoliai įgyvendino „Neon party“ iniciatyvą, kurios tikslas – suorganizuoti netradicinę diskoteką – tamsoje su neoninėmis šviesomis. Renginys pritraukė daug Druskininkų jaunuolių, o diskotekos organizatorės įgijo patirties renginių organizavimo srityje, mokėsi įveikti kliūtis, kad viskas įvyktų kaip suplanuota.  

Saviugdos stovykla. Jaunimo iniciatyva buvo suorganizuota saviugdos stovykla, kurios tikslas – suteikti jaunimui galimybę įgyti naujų įgūdžių, patirti savęs pažinimo bei bendradarbiavimo su kitais procesą. Stovyklos metu buvo organizuojamos veiklos lauke, gamtos apsuptyje, kur suteikiamos palankios sąlygos refleksijai ir kūrybiškumui. Stovykla apėmė skirtingas temas, kurios leido jaunimui dar labiau gilintis į save ir pasaulį. 

Informaciniai stendai. Įgyvendinta iniciatyva „Informaciniai stendai apie vandens paukščius“. Iniciatyvos tikslas – atkreipti  dėmesį į vandens paukščių šėrimo žalą. Įgyvendinant iniciatyvą buvo pagaminti trys informaciniai stendai su informacija apie tai, kodėl nevertėtų šerti vandens paukščių. Stenduose esančias iliustracijas iniciatyvos autorės sukūrė pačios, o tekstus suderino su Lietuvos ornitologų draugijos pagalba. Stendai pastatyti populiariausiose paukščių šėrimo vietose: prie Druskonio ežero, Vijūnėlės tvenkinio ir lenkto tiltelio. [[#ex]]