2023-11-27

Žaliojo susisiekimo apdovanojimuose – aukščiausias įvertinimas Druskininkams

Penktadienį Vilniuje vykusiame tarptautiniame Transporto inovacijų forume buvo įteikti „Žaliojo susisiekimo apdovanojimai“. Trečius metus iš eilės šie apdovanojimai teikiami už įgyvendintas žaliojo susisiekimo idėjas, keliavimo ir transportavimo įpročius keisti skatinančias iniciatyvas, darnaus judumo inovacijas. Susisiekimo ministerijos ir „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) organizuojamų apdovanojimų dalyviai šiemet įvertinti 6 nominacijose.

Druskininkai pelnė patį aukščiausią įvertinimą savivaldybių kategorijoje už kartu su UAB „Kautra“ įgyvendintą elektra varomo viešojo transporto projektą.

„Mūsų kartu su parneriu UAB „Kautra“ įgyvendintas projektas, 100 proc. elektra varomas viešasis transportas, išrinktas ryškiausia šių metų žaliojo susisiekimo idėja. Didžiuojuosi, kad esame pirmoji savivaldybė Lietuvoje, kurios visas viešasis transportas yra ekologiškas. Ačiū apdovanojimų organizatoriams už įvertinimą, UAB „Kautra“ – už bendrą darbą, atsakingą požiūrį ir puikius rezultatus, o druskininkiečių bendruomenei – už palaikymą.  Druskininkai visada buvo, yra ir bus ekologiškas, už aplinkos tausojimą ir puoselėjimą pasisakantis kurortas“,  – sakė meras Ričardas Malinauskas.

Nominantų vertinimo komisijoje dalyvavo 17 institucijų bei mokslo įstaigų atstovai, kurie vertino pateiktas paraiškas bei išrinko apdovanojimų nugalėtojus.

Siekdamas pagerinti Druskininkų savivaldybės viešojo transporto paslaugų kokybę ir taip paskatinti gyventojus bei miesto lankytojus labiau naudotis viešuoju transportu, miestas įgyvendino autobusų parko atnaujinimo projektą, įsigydamas elektrinius autobusus.

Šiuo metu Druskininkų viešasis transportas yra 100 proc. ekologiškas, nes visi 17 mieste kursuojančių autobusų yra elektriniai. Tai leido Druskininkams tapti pirmuoju miestu šalyje, kurio visas viešasis transportas yra ekologiškas ir darantis mažesnį poveikį aplinkai.

Pirmieji du elektra varomi autobusai į gatves išriedėjo 2022 m. birželį, dar septyni autobusai buvo pristatyti pernai gruodžio mėnesį, likusieji – 2023 m. balandį.

Devynis autobusus Druskininkų savivaldybė kartu su partneriu, vežėju UAB „Kautra“ įsigijo įgyvendindama Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą. Ekologiško, elektra varomo viešojo transporto įsigijimo projekto vertė siekė 2,5 mln. eurų, iš jų 2,06 mln. eurų buvo skirta iš ES Sanglaudos fondo lėšų.

Panašiai tiek investavo ir vežėjas UAB „Kautra“, įgyvendindamas paslaugų teikimo sutartyje numatytas sąlygas ir pats įsigijęs dar aštuonis elektra varomus autobusus.