2024-05-09

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys aplankė Druskininkų gydymo įstaigas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį darbo vizitu lankėsi Druskininkų savivaldybėje, kur susitiko su savivaldybės, ligoninės ir poliklinikos vadovais.

Savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius ministrui pristatė sveikatos reformos įgyvendinimo eigą Druskininkuose, aptarė sveikatos paslaugų  finansavimo ir greitosios medicinos pagalbos centralizacijos klausimus,  Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios rėmimo programos lėšų panaudojimą, 2022-2030 metų Alytaus regiono plėtros plane Druskininkų numatytas priemones, skirtas gerinti sveikatai ir kitas aktualijas.

Susitikime kelti probleminiai klausimai dėl sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis, Visuomenės sveikatos biurui skiriamos dotacijos, visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos duomenų.

Po susitikimo savivaldybėje ministras A. Dulkys apsilankė Druskininkų ligoninėje ir pirminės sveikatos priežiūros centre.

Druskininkų poliklinikoje ministrui buvo pristatyta sveikatos reformos įgyvendinimo eiga, aprodyti atlikti darbai: iš pagrindų atnaujintas procedūrinis kabinetas, įrengta kineziterapijos salė, kuria pacientai galės naudotis artimiausiu metu. Taip pat pristatyti kiti artimiausi planai: odontologijos įrangos ir infrastruktūros atnaujinimas, naujų paslaugų - antrinio lygio ginekologijos teikimas.  Ministras susitiko su įstaigos registratūros darbuotojomis, slaugytojomis, šeimos gydytojais, apsilankė Psichikos dienos stacionare.

Druskininkų ligoninėje ministrui buvo pristatyta sveikatos reformos įgyvendinimo eiga, Druskininkų ligoninės planuojamos investicijos: planuojama išplėsti Priėmimo-skubios pagalbos skyrių ir atnaujinti jame esančią medicininę įrangą. Taip pat planuojama suremontuoti ir pritaikyti Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių naujiems keliamiems reikalavimams bei įsigyti svarbios medicininės įrangos. Ministras apsilankė Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje bei praėjusiais metais duris atvėrusiame Geriatrijos dienos stacionare.

Savo vizitą Druskininkuose ministras užbaigė dalyvavimu vaikų sanatorijos „Saulutė“ rekonstruoto korpuso atidaryme.

Daugiau vizito akimirkų rasite čia.