Pasirašytas susitarimas dėl Alytaus funkcinės zonos strategijos – Druskininkuose planuojamos svarbios investicijos

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas kartu su Alytaus regiono savivaldybių merais trečiadienį pasirašė susitarimą dėl 2024-2029 m. Alytaus regiono funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo, kuriame numatyta regione įgyvendinti daug svarbių projektų.

Ši strategija apima verslo, turizmo, viešųjų paslaugų sektorius – juose Druskininkuose suplanuotos ženklios  investicijos: Kultūros ir kongresų rūmų projekto įgyvendinimas; Vilniaus alėjos rekonstrukcija; Skvero prie Kultūros ir kongresų rūmų rekonstrukcija;  Kurorto centre esančio Bažnyčios skvero rekonstrukcija; Pėsčiųjų ir dviračių tako „Žvaigždžių orbita“ rekonstrukcija ir mažosios architektūros įrengimas, Verslo ir kūrybinių industrijų bendradarbystės erdvių kūrimas Švietimo centre.

„Funkcinės zonos strategijos įgyvendinimas užtikrins aukštesnę gyvenimo kokybę viso regiono žmonėms, didesnį jų užimtumą, kokybiškesnes verslo, turizmo, švietimo, sveikatos bei kitas paslaugas bei patrauklią aplinką tiek vietos gyventojams, tiek ir atvykstantiems svečiams. Funkcinės zonos strategija apima tik dalį visų regiono projektų, esame suplanavę investicijas ir į kitas svarbias sritis“ – sakė meras R. Malinauskas.

Druskininkuose planuojamos investicijos apima švietimo (ikimokyklinio ugdymo vietų plėtra, visos dienos mokyklos įkūrimas „Atgimimo“ mokykloje), vandentvarkos (geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Gailiūnuose ir Leipalingyje), sveikatos paslaugų (prevencinių programų bei psichikos sveikatos paslaugų įgyvendinimas, projektas, skirtas jaunimo psichikos sveikatos stiprinimui), socialinių paslaugų infrastruktūros (naujų savarankiško gyvenimo namų statyba, socialinio būsto fondo plėtra, dienos užimtumo centro įkūrimas, paslaugų senyvo amžiaus žmonėms plėtra) sritis.

Pagal regiono plėtros programą suplanuotų Druskininkų projektų bendra vertė sudaro beveik 40 mln. eurų, iš kurių 21,3 mln. yra ES lėšos.

Regiono savivaldybės sėkmingai bendradarbiauja ir atliekų tvarkymo srityje – šiai sričiai visoms savivaldybėms iš bendro regiono lėšų krepšelio numatyta 1,9 mln. eurų ES lėšų, likusią 15 proc. reikalingo prisidėjimo dalį skirs Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.