2024-01-10
Atnaujinimo data: 2024-01-11

Jaunimo reikalų tarybos posėdyje – jaunimo iniciatyvų apžvalga ir planai šiems metams

Praėjusią savaitę Druskininkų jaunimo užimtumo centre vyko Druskininkų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis.

Posėdžio metu buvo apžvelgta Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programa ir jos įgyvendinimas 2023-aisiais.

Pavasarį Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje įgyvendinta jaunimo iniciatyva – „Saulėtosios pėdutės“, kurios metu jaunuoliai rinko aukas gyvūnų prieglaudai. Gausiausiai aukų surinkusi klasė buvo apdovanota „Aqua“ boulingo dovanų kuponu.

Deira Strikaitytė ir Marija Vaikšnoraitė įgyvendino iniciatyvą „Informaciniai stendai apie vandens paukščius“. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į vandens paukščių šėrimo žalą. Stendų iliustracijas merginos sukūrė pačios, o tekstas buvo parašytas, padedant Lietuvos ornitologų draugijai. Šiuo metu miestiečiai gali rasti tris stendus: prie Druskonio ežero, Vijūnėlės tvenkinio ir lenkto tiltelio.

Tai – tik keli jaunimo iniciatyvų pavyzdžiai.

Posėdyje dalyvavęs vicemeras Simonas Kazakevičius pažymi, kad jaunimo iniciatyvos yra labai laukiamos, o Druskininkų jaunimas yra aktyvus ir turintis įdomių idėjų, todėl svarbiausia jaunuoliams – pasitikėti savo jėgomis, pateikti paraišką ir, gavus finansavimą, įgyvendinti savo sumanymus.

„Druskininkų savivaldybė, skatindama aktyvius jaunus žmones ir jų kūrybingumą,  kiekvienais metais skiria lėšų Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programos įgyvendinimui. Jauni žmonės,  naudodamiesi programa,  gali gauti iki 500 Eur finansavimą savo idėjoms.  Šią programą jau 4 metus įgyvendina Druskininkų jaunimo užimtumo centras. Džiaugiuosi, kad praėjusiais metais sulaukėme daug iniciatyvų, kurios buvo stiprios, įdomios, įtraukiančios jaunimą. Tam tikros iniciatyvos jau tapo tradicija, norime, kad jos augtų, pereitų į profesionalesnį lygmenį.  Kadangi praėjusias metais turėjome nemažai paraiškų, jaunimas buvo tikrai aktyvus, svarstome 2024-aisiais didinti programos finansavimą, kad kuo daugiau jaunų žmonių turėtų galimybę įgyvendinti savo sumanymus“, – sako S. Kazakevičius.

Praėjusiais metais įvyko du jaunimo iniciatyvų finansavimo konkursai, o per metus iš viso buvo įgyvendintos 8 iniciatyvos. Posėdžio metu programoje dalyvavę jaunuoliai papasakojo, kaip jiems sekėsi įgyvendinti iniciatyvas, su kokiais iššūkiais susidūrė, kaip būtų galima auginti ir tobulinti tradicija tapusias jaunimo iniciatyvas.

Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų paraišką galima užpildyti  iki kovo 31 d., paraišką rasite JUC tinklapyje www.juc.lt