2024-06-11
Atnaujinimo data: 2024-06-14

Informacija juridiniams asmenims dėl pakuočių atliekų tvarkymo

Vadovaujantis teisės aktais, nuo 2024 m. liepos 1 d. įmonių naudojami popieriaus, plastiko, metalo atliekų konteineriai bus tuštinami 1 kartą per mėnesį, stiklo atliekų konteineriai – 1 kartą per tris mėnesius. Minėti konteineriai bus tuštinami pagal atitinkamoje teritorijoje nustatytą individualių namų konteinerių ištuštinimo grafiką. Jis skelbiamas regiono atliekų tvarkymo centro svetainėje www.aratc.lt.

Teisės aktai numato, kad pakuočių atliekos, kurios savo pobūdžiu ir sudėtimi panašios į namų ūkių pakuočių atliekas, iš juridinių asmenų surenkamos tokia pačia tvarka ir tokiu pačiu grafiku, kaip ir iš fizinių asmenų.

Tuo atveju, kai juridinių asmenų ūkinėje veikloje susidarančias pakuočių atliekas reikia išvežti dažniau, juridiniai asmenys  turi sudaryti atskiras sutartis su atliekų vežėjais ir individuliai aptarti popieriaus, plastiko, metalo ir stiklo atliekų konteinerių ištuštinimo dažnumą bei atsiskaitymo už šių atliekų vežimą sąlygas.

Juridiniai asmenys sutartis su atliekų vežėjais dėl jų ūkinėje veikloje susidarančių pakuočių atliekų vežimo ir tvarkymo privalo sudaryti iki šių metų liepos 1 d.

Dėl pakuočių atliekų tvarkymo paslaugų sutarčių sudarymo,  galima kreiptis:

UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ el. p. [email protected], tel. nr.  +370 616 97504;

UAB „Ecoservice“ el. p. [email protected], tel. Nr. +370 613 93558;

UAB „Ekonovus“ el. p. [email protected] , tel. Nr. +370 655 90503.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras birželio mėnesį organizuoja papildomą šiuo metu įmonių naudojamų plastiko ir popieriaus atliekų konteinerių tuštinimą. Persipildę įmonių plastiko atliekų konteineriai tuštinami birželio 10, 17 ir 24 dienomis, persipildę popieriaus atliekų konteineriai tuštinami birželio 11, 18 ir 25 dienomis.

Dėl persipildžiusių konteinerių papildomo ištuštinimo įmonės gali kreiptis į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinį tel. +370 612 67394, +370 659 93703.

Po liepos 1 d. papildomi įmonių konteinerių tuštinimai nebus vykdomi.

Primename, kad iš įmonių, sudariusių sutartis su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru, popieriaus, plastiko, metalo ir stiklo pakuočių atliekos nemokamai priimamos visuose ARATC rūšiavimo centruose (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse). Rūšiavimo centruose nemokamai priimamos tik išrūšiuotos atliekos, kurias įmonės turi atvežti pačios. Norint pristatyti daugiau kaip 300 kg atliekų iš karto, rūšiavimo centrą apie tai būtina informuoti iš anksto.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras