2024-10-01

Druskininkuose įvyko tarptautinis URBACT projekto „Darnus judumas visiems“ partnerių susitikimas: aptartos miestų prieinamumo iniciatyvos

Rugsėjo 18-19 d. Druskininkuose vyko tarptautinis URBACT projekto „Darnus judumas visiems“ (S.M.ALL – Sustainable Mobility for ALL) partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo atstovai iš šešių skirtingų valstybių: Bulgarijos, Graikijos, Portugalijos, Italijos, Prancūzijos ir Slovėnijos. Susitikimo pradžioje Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius pristatė miesto pažangą gerinant viešųjų erdvių prieinamumą ir plėtojant darnaus judumo sprendimus.

Susitikimo metu dalyviai klausėsi ekspertės Rasos Rudaitienės pranešimo „Kelionė link savarankiškumo. Viešosios erdvės ir jų prieinamumas Lietuvoje.“ (“A journey towards independence. Public spaces and their accessibility in Lithuania“). Pranešimo metu ekspertė akcentavo, kad kelionė į konkretų objektą žmonėms su negalia prasideda nuo tinkamos komunikacijos. Ji pabrėžė, jog objektai turi būti pilnai pritaikyti neįgaliesiems – priešingu atveju jie nėra prieinami. Pranešime buvo nagrinėjami konkrečios kliūtys, su kuriomis susiduria žmonės su negalia, keliaudami į viešuosius objektus.

Šio susitikimo metu Druskininkai paliko didelį įspūdį ES partneriams – kurortą ekspertai pažino pėsčiomis, dviračiu ir viešuoju transportu. Dalyviai liko sužavėti miesto infrastruktūra, viešųjų erdvių priežiūra ir dėmesiu gėlynams, atkreipė dėmesį į miesto švarą. Partneriai iš ES šalių taip pat išskyrė viešųjų ir privačių objektų pritaikymą neįgaliesiems, kuris buvo įvertintas kaip pavyzdinis.

URBACT projektas „Darnus judumas visiems“ vienija įvairių Europos miestų pastangas spręsti pažeidžiamų grupių judumo problemas. Druskininkai projekte siekia pagerinti miesto prieinamumą žmonėms su specialiais poreikiais bei skatinti sąmoningumą ir bendruomeniškumą.

Projekte kartu su Druskininkų saivaldybe dalyvauja 9 partneriai - Pagrindinis - Ferara miestas, (ITALIJA), Larisa (GRAIKIJA), Komotinė (GRAIKIJA), 4 savivaldybių asociacija „Quadrilatero Urbano“ (Barselos, Bragos, Famalicão, Gimarães savivaldybės) (PORTUGALIJA), Sofijos savivaldybė (BULGARIJA), Strasbūro Eurometropolis (PRANCŪZIJA), Škofja Loka (SLOVĖNIJA), Bukarešto-Ilfovo metropolinės teritorijos bendruomeninės plėtros asociacija (RUMUNIJA).