2023-12-12

Druskininkai užtikrina maksimalią geriamojo vandens kokybę: atnaujinti vandens gerinimo įrenginiai

UAB „Druskininkų vandenys“ oficialiai užbaigė nuo 2018 m. vykdytą projektą, kurio metu atlikta vandens gerinimo įrenginių, esančių M. K. Čiurlionio g., rekonstrukcija ir įrengti nauji uždaro tipo vandens nugeležinimo filtrai.

Projektas įgyvendintas ES ir bendrovės lėšomis, iš rekonstruotų įrenginių geriamasis vanduo teikiamas visam Druskininkų miestui bei šalia esančioms gyvenvietėms: Viečiūnams, Neravams, Gailiūnams ir kitoms.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, atnaujinti technologijas buvo būtina.

„Dėl vykdomų atnaujinimo darbų ir dėl Druskininkų vandens savybių, kurį laiką vartotojai jautė vandens kokybės svyravimus. Tam, kad išspręstų šią situaciją, bendrovė ėmėsi papildomų priemonių ir buvo įrengta dviejų pakopų vandens valymo sistema: atviroji ir uždaroji. Pradėjus veikti naujiems vandens gerinimo įrenginiams, ženkliai pagerėjo vandens indikatoriniai rodikliai: geležies ir amonio kiekiai – beveik keturis kartus mažesni, nei yra leistina norma, mangano – beveik 11 kartų mažiau. Džiaugiuosi, kad įveikus visus trikdžius projektas užbaigtas sėkmingai ir šiandien turime modernią įrangą, o svarbiausia – kol kas pigiausią ir kokybiškiausią geriamąjį vandenį visoje Lietuvoje“, – sakė R. Malinauskas.

UAB „Druskininkų vandenys“ vadovas Mindaugas Jaskelevičius pažymėjo, kad Druskininkų vandens tiekimo istorija skaičiuoja maždaug 90 metų, kai buvo pastatyta pirmoji vandenvietė mieste, šalia Ratnyčėlės upelio. Vėliau, plečiantis miestui ir vandens poreikiui,  buvo įrengtos dar dvi vandenvietės.

1983 m. buvo pastatyti pirmieji vandens gerinimo įrenginiai, nes iki tol vanduo nebuvo valomas.

„Vanduo Druskininkuose yra geras tačiau tam, kad jis atitiktų higienos normas, iš jo turi būti pašalinami tam tikri cheminiai elementai: amonis, manganas ir geležis. Pirmieji vandens valymo įrenginiai tarnavo apie 40 metų, per tą  laiką tobulėjo technologijos, atsirado naujų sprendimų, todėl nutarėme jas įdiegti, nes norėjome, kad mūsų vanduo būtų dar geresnis. Pabaigus pirmąjį darbų etapą pamatėme, kad galima padaryti dar geriau, ieškojome papildomo finansavimo ir kartu su mokslininkais bei rangovu įgyvendinome projektą, kurio rezultatai šiandien džiugina ir mus, ir vartotojus“ – sako M. Jaskelevičius.

Projekto metu įrengta nauja vandens valymo sistema su deguonies prisotinimo aeracinėmis kameromis ir uždaro tipo slėginiais vandens filtrais, įrengta nauja vandens siurblinė, rekonstruotas pastatas, vandens rezervuarai, atnaujintos valdymo, apsaugos ir inžinerinės sistemos, pakeisti elektros transformatoriai, įrengtas elektros generatorius, papildomai vandens dezinfekcijai įrengta ultravioletinė lempa. Projektas buvo vykdomas dviem etapais. Bendra projekto vertė 3,54 mln. Eur, iš kurių 1,77 mln. Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.