2024-09-10

Druskininkai turės vandens kelią Nemunu – prasidėjo darbai

Praėjusią savaitę ties Meilės sala startavo pirmieji Nemuno upės valymo darbai.

Šių metų pradžioje Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir AB Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas pasirašė sutartį dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.

„Kol kas dirba vienas ekskavatorius, o vėliau, rudenį arba ankstyvą pavasarį, darbus pradės žemsiurbė ir kitas ekskavatorius ant pontono. Džiaugiuosi šiuo startu, nes mums, kaip kurortui, vandens kelias atvers naujas turizmo perspektyvas“,  – sakė meras R. Malinauskas.

Nemuno upės tvarkymo darbai Alytaus regione yra suskirstyti į keturis etapus, kurie truks keletą metų.

Pirmas etapas – nuo Švendubrės iki Druskininkų, antras etapas – nuo Druskininkų iki Varėnos rajono ribos prieš Liškiavą, trečias etapas – nuo Liškiavos Varėnos rajono ribose, ketvirtas etapas – nuo Alytaus rajono ribos iki tos vietos, kur jau atlikti Nemuno tvarkymo darbai.

Po darbų užbaigimo Vidaus vandens kelių direkcija įsipareigoja pradėti eksploatuoti sutvarkytą ruožą: jį ženklinti bujais, pagal poreikį atlikti pakartotinius valymo darbus, stebėti gylius, skelbti atnaujintą gylių informaciją ir kita.