2024-02-13

ARATC: Siunčiami mokėjimo pranešimai: pasitikrinkite elektroninius paštus ir laiškų dėžutes

Druskininkų savivaldybės gyventojams ir nekilnojamojo turto savininkams jau siunčiami vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai. Pirmieji juos gauna užsisakiusieji pranešimus elektroniniu paštu.

Elektroninius pranešimus Druskininkų savivaldybėje yra užsisakę daugiau kaip 2 tūkst. 600 gyventojų. Tai – penkiais šimtais daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso Druskininkų savivaldybėje yra 11 tūkst. 951 rinkliavos mokėtojas.

Užsisakyti elektroninį pranešimą galima bet kuriuo metu, prisijungus prie Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro vietinės rinkliavos savitarnos.

Gyventojams, užsisakiusiems elektroninį pranešimą, atsisakius paštu siunčiamo spausdinto pranešimo ir iš karto sumokėjus visą, metinę, pranešime nurodytą sumą iki liepos 1 d., taikoma 3 proc. nuolaida. Ji apskaičiuojama formuojant kitų metų mokėjimo pranešimą. Pabrėžtina, kad nuolaida taikoma, įvykdžius visas aukščiau paminėtas sąlygas.

Negavus pranešimo ar dėl kitų priežasčių neapmokėjus jo iki nurodytos datos, nuolaida neskaičiuojama, o mokėjimo pranešimo negavimas neatleidžia nuo rinkliavos mokėjimo.

Todėl užsisakant elektroninį mokėjimo pranešimą, svarbu nurodyti tikslų ir naudojamą elektroninio pašto adresą. Rekomenduojama nurodyti asmeninį, o ne darbinį elektroninį paštą, nes pakeitus darbą, elektroninio pašto adresas būna panaikinamas, o juo išsiųsti laiškai grįžta atgal.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras kasmet sulaukia laiškų, grįžtančių iš elektroninio pašto dėžučių „Zebra“, „Infoseka“, „aktv“ ir kt., kurios yra nebenaudojamos.

Taip pat kasmet grąžinama nemaža dalis paštu išsiųstų spausdintų mokėjimo pranešimų su žyma, kad nerastas adresatas arba netvarkinga pašto dėžutė.

Todėl primygtinai prašome pasitikrinti savo elektroninį paštą ar pašto dėžutę. Jeigu artimiausiu metu negausite mokėjimo pranešimo, kreipkitės į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą el. paštu  [email protected], kad mokėjimo pranešimas jus pasiektų laiku ir nesikauptų skola.

Primename, kad pasikeitus nekilnojamojo turto savininkui, būtina apie tai informuoti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą, kad būtų padaryti pakeitimai duomenų bazėje ir mokėjimo pranešimai siunčiami naujam savininkui.