2024-04-11
Atnaujinimo data: 2024-04-11

Vyks karinės pratybos pratybos

Informuojame apie karines pratybas Druskininkų savivaldybės teritorijoje.

Balandžio 15-18 dienomis Druskininkų savivaldybės teritorijoje vyks Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono pratybos. Pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu, bus naudojamos ratinės ir vikšrinės transporto priemonės, imitaciniai šaudmenys bei pirotechninės priemonės.

Balandžio 16 d. – gegužės 3 d. vyks Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir Lenkijos kariuomenės tarptautinės pratybos. Pratybų metu judės ratinė ir šarvuota karinė technika, kariai bus su ginklais. Aktyviosios fazės metu (2024 m. balandžio 21–26 d.) bus naudojamos šaunamosios ir pirotechninės imitacinės, karinės inžinerinės priemonės bei kariniai orlaiviai. Pratybos vyks šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu.

Balandžio 21–27 d. Druskininkų savivaldybėje esančiuose Cijūniškės, Stračiūnų ir Živulčiškės miškuose Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas (toliau – Dragūnų batalionas) vykdys karines pratybas „Brave Griffin 24-II“. Pratybų metu judės ratinė ir vikšrinė karinė technika, mūšio imitacinės priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika) nebus naudojamos. Pratybose dalyvaus apie 650 karių.