2024-08-14

Pristatytas bendras Druskininkų ir Lenkijos Elko miesto ligoninių projektas „Aplaidumo mažinimas vėžio diagnostikoje ir gydyme gerinant sveikatos paslaugas Lenkijos-Lietuvos pasienio regionuose“, Nr. LTPL00130

2024 m. rugpjūčio 9 d. Druskininkų ligoninė organizavo įvadinę 2021–2027 metų INTERREG VI-A Lietuvos-Lenkijos programos lėšomis finansuojamo projekto konferenciją.

Susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikinęs Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius pristatė Druskininkus, čia įgyvendintus projektus bei bendro Druskininkų ir Elko miesto ligoninių projekto svarbą.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė išsamiai supažindino susirinkusius su Druskininkų ligoninėje teikiamomis paslaugomis.

„Druskininkai yra vienintelis Lietuvos kurortas turintis savo ligoninę, kuri aktyviai prisideda prie sveikatingumo tradicijų ir teikia plataus spektro sveikatos priežiūros paslaugas. Nemažą dalį mūsų pacientų sudaro kurorto svečiai, taip pat turime pacientų iš kitų šalies miestų, kurie renkasi sveikatą patikėti būtent mūsų ligoninės medikams. Todėl stengiamės tobulėti, gerinti teikiamų paslaugų kokybę, atnaujinti įrangą, stiprinti personalą. Įgyvendinę šį projektą, atnaujinsime ligoninės įrangos bazę, o tai padės teikti paslaugas dar efektyviau“,  – sakė E. Raulušaitienė.

Druskininkų ir Elko ligoninės (Lenkijoje) „Pro-Medica“ atstovai konferencijos metu pristatė planuojamas veiklas ir keitimąsi patirtimi panaudojant endoskopinių tyrimų įrenginius vėžio prevencijai.

Šiame projekte Druskininkų ligoninė dalyvauja projekto partnerio teisėmis, pagrindinis projekto partneris – Elko ligoninė.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Druskininkų ligoninė planuoja įsigyti labai svarbią įrangą prevenciniams tyrimams ir diagnostikai: LOR darbo vietos įrangą, echoskopus, diagnostinę rentgeno įrangą ir kt.

Pagrindinis projekto tikslas – aktyviai keistis informacija, patirtimi ir sukurti ilgalaikį bendradarbiavimą tarp Druskininkų ir Elko „Pro-Medica“ ligoninių organizuojant bendrus mokymus, infrastruktūros plėtrą ir naujos įrangos įsigijimą.

Bendra projekto vertė 862 616,25 Eur.

Projekto finansavimo šaltiniai:

Europos Sąjungos lėšos – 690 093 Eur,

Partnerių lėšos – 172 523,25 Eur

Įgyvendinimo laikotarpis: 2024-05-02 – 2026-03-31

Daugiau konferencijos nuotraukų rasite čia.