Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Viečiūnų miestelio pokyčiai: sutvarkytos viešosios erdvės, įrengta patogi sporto ir laisvalaikio infrastruktūra

2000 metais Druskininkų savivaldybės dalimi tapusi Viečiūnų gyvenvietė per dvidešimt metų neatpažįstamai pakeitė savo veidą ir išaugo į gražų miestelį.

Druskininkų savivaldybė kartu su miestelio bendruomene įgyvendino daug reikšmingų projektų: sutvarkytas Druskininkus ir Viečiūnus jungiantis kelias, šalia jo įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, įrengti bendruomenės namai ir sutvarkytas šalia esantis parkas, sutvarkyta aplinka, ugdymo įstaigos, o šį mėnesį baigiamas įgyvendinti trejus metus vykęs projektas „Viečiūnų viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Projekto tikslas – sumažinti gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumus, skatinat socialinę bei ekonominę plėtrą Viečiūnų miestelyje.

 

Vienas svarbiausių projekto darbų – šalia mokyklos įrengtas naujas universalus sporto aikštynas, kurį jau išbandė ir mažieji Viečiūnų bendruomenės nariai, ir laisvalaikį gryname ore mėgstantys leisti gyventojai. Šias erdves viečiūniškiai ypač įvertino karantino metu rinkdamiesi sportą gryname ore.

Stadione paklota ilgaamžė universali danga, puikiai tinkanti futbolui, bėgiojimui ir kitoms sporto šakoms . Taip pat įrengti nauji bėgimo takai, atnaujintos krepšinio  ir tinklinio aikštelės,  nauja šuoliaduobė bei multifunkcinis lauko treniruokliai.

Įgyvendinant projektą daug dėmesio skirta ir gatvių infrastruktūrai. Atnaujinta daugiau kaip 700 m. Verpėjų g. danga, šalia įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, kuris jungiasi su natūralios dangos miško taku vedančiu per Senuosius Viečiūnus – unikalų senąjį kaimą, turintį gilią istoriją bei gausų lankytinų objektų. Įrengtas naujas autobusų laukimo paviljonas, automobilių stovėjimo aikštelė bei pastatytas informacinis stendas, kuriame atvaizduota pėsčiųjų-dviračių takų bei šiaurietiško ėjimo trasa, einanti per Senuosius Viečiūnus.

Taip pat atnaujintas daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų, pėsčiųjų perėjų apšvietimas. Modernūs ir šiuolaikiški, didesnę važiuojamosios dalies bei šaligatvių dalį apimantys  šviestuvai įrengti spalio mėnesį.

„Projekto metu sukurta infrastruktūra sudaro galimybes Viečiūnų miestelio bendruomenės nariams saugiai ir aktyviai leisti laisvalaikį net ilgais žiemos vakarais. Pasivaikščioti apšviestais naujais dviračių takais, sportuoti lauke dabar daug saugiau ir smagiau“,  – sakė Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vita Petkevičiūtė-Siliūnienė.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė – 673,8 tūkst. Eur, iš jų 623,3 tūkst. Eur, ES fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos ir 50,5 tūkst. Eur  Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšos.

Ričardas Malinauskas,

Druskininkų savivaldybės meras

 Viečiūnų bendruomenė yra pavyzdys, kokius pokyčius galima padaryti labai norint ir tikslingai dirbant petys į petį. Per dvidešimt metų nuveikėme tikrai daug svarbių darbų, kurie pakeitė, pagerino viečiūniškių gyvenimą. Šis, trejus metus trukęs projektas, atnešė ženklius teigiamus pokyčius – ypač juo džiaugiasi miestelio, sporto bei mokyklos bendruomenės, nes jų kasdien naudojama infrastruktūra tapo patogesnė ir patrauklesnė.

Pabaigus vienus projektus jau laukia kiti – šiais metais skirta 500 tūkst. eurų nenaudojamų buvusio baseino patalpų rekonstrukcijai į Viečiūnų bendruomenės edukacinį centrą. Šis projektas taip pat labai svarbus ir laukiamas.

 

Alvydas Varanis

Viečiūnų seniūnijos seniūnas

Druskininkų kurorto ir aplinkinių teritorijų plėtra lėmė, kad Viečiūnai tapo vienu didžiausių miestelių Alytaus apskrityje gyventojų skaičiumi. Čia noriai perka butus, statosi gyvenamuosius namus jaunos šeimos. Atsižvelgdami į gyventojų poreikius stengiamės išnaudoti visas galimybes kurti ir investuoti, kad gerėtų gyventojų gyvenimo kokybė. Šis projektas taip pat prisidėjo prie to, kad miestelyje gyventi būtų saugu, smagu ir gera.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.