VMI: Nekilnojamojo turto mokestį pagal naujas vertes reikia sumokėti iki gruodžio 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad gyventojai, turintys nekilnojamojo turto (toliau - NT), kurio bendra mokestinė vertė viršija 150 tūkst. eurų ribą, nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas pateikti ir mokestį sumokėti turi iki gruodžio 15 d. Šiais metais įsigaliojusias naujas NT mokestines vertes galima pasitikrinti Registrų centro svetainėje, čia.

„Nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojai pildo Elektroninio deklaravimo sistemoje, pasirinkę deklaracijos formą KIT715v.2 ir joje įrašę NT bendrą mokestinę vertę bei pasirinkę neapmokestinamąją ribą: 150 tūkst. eurų arba 200 tūkst. eurų, jei taikoma lengvata auginantiems vaikus. Suvedus šiuos duomenis, NT mokesčio suma apskaičiuojama automatiškai“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, informuodama, kad preliminariais duomenimis, apie 300 Alytaus apskrities gyventojų, šiemet turėtų sumokėti beveik 120 tūkst. eurų NT mokesčio.

Druskininkų savivaldybės gyventojai preliminariai šiais metais turėtų sumokėti 54 tūkst. eurų NT mokesčio, Alytaus m. savivaldybės gyventojai – 30 tūkst. eurų, Alytaus r. – 15 tūkst. eurų, Lazdijų r. – 12 tūkst. eurų, Varėnos r. – 9 tūkst. eurų.

Registrų centras kiekvienais metais atlieka visos šalies NT masinį vertinimą, kurio metu perskaičiuotos žemės sklypų ir statinių vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas 5 metus prilyginamos mokestinėms vertėms, nuo kurių skaičiuojami mokesčiai. Statiniams naujos mokestinės vertės įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos. Pažymėtina, kad NT savininkai turėtų pasitikrinti savo turimo NT mokestinę vertę Registrų centre, kuri per penkerius metus bus pasikeitusi. NT vertę sužinoti galima Registrų centro internetinėje svetainėje, suvedus NT adresą, pagal kurį surandamas NT unikalus numeris (unikalaus numerio paieška čia). Suvedus NT unikalų numerį – surandama mokestinė NT vertė (NT vertės paieška čia).

Gyventojai, kurie naudojasi Mano VMI, šiemet sulauks pranešimų, kviečiančių pasitikrinti NT mokestinę vertę. Pranešimai bus siunčiami tiems gyventojams, kurių NT bendra mokestinė vertė, preliminariais duomenimis, nuo šių metų viršija neapmokestinamąją ribą ir dėl to atsiranda pareiga sumokėti mokestį.

NT mokestis mokamas už gyventojų gyvenamuosius, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinius, poilsio, žuvininkystės, inžinerinius statinius (patalpas), kurių bendra mokestinė vertė viršija 150 tūkst. eurų sumą arba 200 tūkst. eurų, jei taikoma lengvata auginantiems vaikus. Mokestis skaičiuojamas viršijančiai daliai (mokesčio tarifus rasite čia).

Kaip galima sumokėti NT mokestį, rasite čia. Atsakymus į aktualiausius klausimus apie NT mokestį rasite www.vmi.lt > Gyventojo nekilnojamojo turto mokesčio deklaracija KIT715. Informacija mokesčių klausimais teikiama numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.