Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
VMI: Iš įmonės kišenės – tūkstantinės sumos asmeniniams poreikiams ir pikantiški pirkiniai

Atliekant patikrinimus mokesčių administratoriaus specialistai susiduria su įmonių vadovų bandymais įvairias asmeniniam vartojimui skirtas prekes ir paslaugas įsigyti iš įmonės pinigų. Pasitaiko atvejų, kai tokiu būdu tenkinami pikantiški privatūs poreikiai. Tokiu būdu siekiama ne tik sumažinti pelno mokestį, išvengti priklausančio pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėjimo, bet ir apkarpyti asmenines išlaidas visų mokesčių mokėtojų sąskaita.

 

„Įmonės turi teisę įsigyti įvairias prekes, kurias jos naudoja savo veikloje. Tokiu atveju verslininkai gali susigrąžinti sumokėtą PVM arba sumažinti į biudžetą mokėtiną šio mokesčio sumą. Prekes naudojant įmonės veikloje, jų verte taip pat galima sumažinti mokėtiną pelno mokestį“, - primena  Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno AVMI) viršininkė Judita Stankienė. Pasak jos, dažnai pasitaiko atvejų, kai įsigyjamos visiškai su įmonės veikla nesusijusios prekės ar paslaugos, skirtos bendrovės vadovų ar darbuotojų asmeniniams poreikiams tenkinti. „Nustačius tokius atvejus nesąžiningiems verslininkams tenka sumokėti priklausantį PVM, o jų gauta nauda pripažįstama pajamomis natūra ir apmokestinama gyventojų pajamų mokesčiu. Atitinkamai perskaičiuojamas ir pelno mokestis“, - teigia Kauno AVMI viršininkė, pažymėdama, kad asmeninių poreikių tenkinimas įmonės sąskaita yra VMI dėmesio centre.

Nesąžiningu būdu „sutaupyti“ kartais naudojamasi įsigyjant net asmeniniam naudojimui skirtus maisto produktus, avalynę bei jos priežiūros priemones, įvairius rūbus (marškinėlius, maudymosi kelnaites, kelnes). Pasitaiko ir pikantiškų pirkinių - pavyzdžiui, atliekant vienos įmonės patikrinimą Kauno AVMI specialistai nustatė, kad bendrovė įsigijo tik suaugusiems skirtą prekę. Nevengta ir kitokių išlaidų: pirkti konstruktoriai, įvairūs stalo žaidimai. Be to, nustatyta, kad įmonės vardu įsigyta maisto produktų ir katėms bei šunims skirto ėdalo, o išlaidos prekybos centruose viršijo 6,3 tūkst. eurų.

Visos minėtos prekės nepanaudotos įmonės veikloje, o skirtos vadovo ir jo artimųjų asmeniniams poreikiams. Įvertinus visus šio patikrinimo metu nustatytus pažeidimus, apskaičiuota papildoma į biudžetą mokėtina suma viršija 40 tūkst. eurų.

Per 2021 m. I ketv. Valstybinė mokesčių inspekcija kontrolės veiksmų metu nustatė 31 atvejį, kai asmeniniai poreikiai buvo tenkami įmonių lėšomis bei pajamos gaunamos natūra. Šių kontrolės veiksmų metu į biudžetą papildomai apskaičiuotos mokėtinos / deklaruotinos mokesčių sumos iš viso sudarė beveik 254 tūkst. eurų. 2020 m. nustatyti 72 tokie atvejai, bendras rezultatas siekė 1,5 mln. eurų.

Kauno AVMI primena, kad gyventojai, pastebėję galimus mokestinius pažeidimus, informaciją gali perduoti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.