Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaViešojo transporto sistema

Modernus ir patogus viešasis transportas – svarbus uždavinys kiekvienai savivaldybei. Nuo transporto sistemos infrastruktūros priklauso gyventojų kasdieninio gyvenimo kokybė, transportas svarbus ir svečiams.

Druskininkų savivaldybėje intensyviai buvo siekiama sukurti kuo patrauklesnę viešojo transporto sistemą. Tačiau ilgą laiką tuometiniai vežėjai nematė modernėjimo reikiamybės. Nepatogūs, seni ir gendantys autobusai,  autobusų tvarkaraščiai pakabinti tiesiog stotelėje ant stulpo ir pritvirtinti lipnia juostele – tokį viešąjį transportą tikriausiai dar prisimena vyresnės kartos druskininkiečiai ar tuo metu kurortą lankę turistai. Tokia sistema ne tik nepuošė kurorto, bet ir kenkė jo įvaizdžiui.

Prieš penkerius metus tuometiniam vežėjui UAB „Druskininkų autobusai“ susidūrus su finansiniais sunkumais, Druskininkų savivaldybė įdėjo daug pastangų, kad įsisenėjusi keleivių vežimo sistema pradėtų keistis. Savivaldybėje buvo paskelbtas maršrutų operatoriaus konkursas keleiviams Druskininkų mieste ir jo priemiesčiuose vežti. Konkursą laimėjo Kauno bendrovė UAB „Kautra“, kuri įsipareigojo atnaujinti viešojo transporto sistemą ir savo įsipareigojimus įvykdė. 2010 metų pradžioje Druskininkai tapo pirmuoju Lietuvoje miestu, kuriame keleiviai miesto ir priemiestiniais maršrutais aptarnaujami tik visiškai naujais arba ne senesniais nei penkerių metų autobusais. Džiugu, kad šiuolaikiška transporto bendrovė panoro savo veiklą plėsti Druskininkuose – į viešojo transporto sistemą investuota apie 5 mln. litų.

UAB  „Kautra“ vairuotojais įdarbinti druskininkiečiai buvo apmokyti dirbti nauja technika, jiems parūpintos tvarkingos uniformos. Naujuose autobusuose įrengta šildymo ir kondicionavimo sistema, o tai garantuoja patogesnes darbo sąlygas ir vasarą, ir žiemą.

Nuo 2010 prasidėjus pokyčiams, šiandien viešojo transporto sistema Druskininkuose pasikeitusi kardinaliai. Pastatyti patogūs autobusų stotelių paviljonai, šalia jų įrengtos modernios informacinės švieslentės, kuriose – autobusų tvarkaraščiai. Nebereikia baimintis, kad lipnia juostele pritvirtintas tvarkaraštis nukris ar kas nors sugalvos jį parsinešti namo.

Druskininkuose įdiegtas e-bilietas, kurį galima papildyti visuose autobusuose, UAB „Kautra“ informacijos taške bei internetu www.autobusubilietai.lt. Dar viena patogi naujovė, įgyvendinta Druskininkų savivaldybėje – elektorinis moksleivio pažymėjimas, kartu naudojamas ir kaip e-bilietas. Priemiesčio maršrutuose naudojami pigesni terminuoti (mėnesiniai) bilietai, o nuo 2015-ųjų terminuoti priemiesčio autobusų bilietai galios ir mieste.

Druskininkuose UAB „Kautra“ pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse pradėjo vežti dviračius miesto viešuoju transportu. Dviračiai vežami nemokamai,  autobusai su dviračių vežimo įranga kursuoja į Grūto parką, Ratnyčią, Jaskonis, o taip pat ir mieste. Toks sprendimas aktualus Druskininkams – čia gausu dviračių takų, todėl keliautojai gali norimas vietas aplankyti dviračiu, o prireikus grįžti autobusu.

Sveikatinimo paslaugas teikiančiam kurortui itin svarbu buvo pritaikyti viešąjį transportą žmonėms, turintiems negalią. Savivaldybėje kursuojantys autobusai tam turi visą reikiamą įrangą. Autobusai patogūs ir jauniems tėveliams, vežantiems mažamečius vaikus vežimėliuose. Siekiant užtikrinti keleivių saugumą, visuose autobusuose įrengtos vaizdo kameros.

Viešojo transporto sistema Druskininkuose tobulinama kasmet, o per pastaruosius ketverius metus įgyvendinti pokyčiai prisidėjo prie Druskininkų, kaip modernaus ir šiuolaikiško kurorto, įvaizdžio formavimo.

Viešojo transporto sistema anksčiau:

 

 

Viešojo transporto sistema šiandien:

 

 

Druskininkų miesto muziejaus, UAB „Kautra“, Laimos Rekevičienės, www.miestai.net archyvo nuotraukos. 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.