Druskininkų savivaldybė - straipsniai :Vasario 16-oji: švęskime ir kūrybiškai judėkime į priekį

 

Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos
Vasario 16-oji: švęskime ir kūrybiškai judėkime į priekį

 Lietuvos nepriklausomybės atstatymo idėja buvo priimta lietuvių Seimo balsų dauguma 1917 m. gegužės pabaigoje Petrapilyje vykusiame lietuvių suvažiavime. Tačiau tuomet nebuvo taip, kad visa lietuvių tauta, kiekvienas valstietis būtų už nepriklausomybę. To tikrai nebuvo. Paprastas žmogus tiesiog norėjo, kad palengvėtų jo gyvenimo aplinka. Ir todėl tauta tikėjo. Tikėjo, kad atsikračius okupacinio jungo, viskas pagerės.

 

Tam, kad abstrakti laisvės idėja taptų kūnu ir laisvė būtų įtvirtinta juodu ant balto, teko įdėti daug ir kruopštaus darbo.  1918 metų vasario 16-ąją dvidešimt Lietuvos šviesuolių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Lietuva ir jos žmonės tapo laisvi. Laisvi gyventi ir švęsti. Kurti savo valstybę ir naują gyvenimą.

Šiandien ši diena kiekvienam svarbi asmeniškai. Todėl, kai šventės dvasia apima visą šalį, nebegali būti kažkur, nuošaly. Turi būti čia, su visais. Kartu.

„Prisimindami šią svarbią dieną, turime gyventi su nuotaika kūrybai ir žvelgti į ateitį – linksmai ir atsakingai, kad mūsų vaikams ir anūkams ši diena nebūtų kažkokia oficiali ir per daug rimta,“ – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, kviesdamas bendruomenę švęsti laisvę kartu – vieningai, linksmai ir kūrybiškai!

 Šventiniai renginiai Druskininkų savivaldybėje:

Druskininkuose:

16 val. teatralizuota programa „Mes esam Lietuvos“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

„Ši programa – lyg savotiška misterija, kur stilizuotais vaizdais atskleidžiamos lietuvių tautos likimo peripetijos. Čia persipina poetinis Aldonos Puišytės žodis, tautinis ir modernus šokis, muzika ir daina,“ – sako programos režisierė Asta Žiurinskienė.

Atlikėjai: Mikas Suraučius, Morta Elžbieta Bieliukaitė, Leipalingio laisvalaikio salės tautinių šokių kolektyvas "Leipūnas", Viečiūnų laisvalaikio salės tautinių šokių kolektyvas "Avilys", šiuolaikinio šokio studija "Opus". Jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g.17)

Leipalingyje:

10 val. akcija "Uždek žvakutę ant savanorio kapo", 12 val. Šv. Mišios Leipalingio Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, po Šv. Mišių – vėliavos pakėlimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo. Koncertuos Rūta Kotryna.

Viečiūnuose:

15 val. vėliavos pakėlimo ceremonija ir himno giedojimas prie bendruomenės centro, pabendravimai prie vienybės laužo, tautinio Leipalingio seniūnijos bendruomenių ekipažo pasitikimas.

16 val. dokumentinis režisieriaus Andriaus Lygnugario filmas „Stovintis priešaky. Tarpukario Lietuvos Prezidentai“  (scenarijaus autorė Skirmantė Palčinskaitė) bendruomenės centre.

A. Smetona, A. Stulginskis ir K. Grinius, kaip ir kiti Lietuvos prezidentai, vadovavo Lietuvai, siekdami gerinti jos politinę bei karinę galią. Šie trys skirtingų gyvenimo vingių, likimų, charakterių ir politinių pažiūrų politikai Lietuvos istorijoje paliko ryškų pėdsaką ir nuveikė daug sėkmingų darbų tvarkant ir stiprinant Lietuvos valstybę.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.