Siekiama per kuo trumpesnį laiką parengti pareigūną, kuris neteisėtos migracijos kontekste vykdytų valstybės sienos stebėjimo ir viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas.

Atsižvelgdama į paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl nelegalių migrantų antplūdžio ir padidėjusį pareigūnų poreikį, Valstybės sienos apsaugos tarnyba patvirtino specializuotą įvadinio mokymo programą „Sienos stebėjimas“. Šią programą skaitykite čia.

Pirmoji grupė mokytis pradės jau nuo ateinančio pirmadienio, rugpjūčio 2 d.

Specializuoti įvadinio mokymo kursai Pasieniečių mokykloje bus organizuojami nuolat: rugpjūčio 30 d., rugsėjo 27 d., spalio 25 d., lapkričio 25 d.

Aukštąjį universitetinį ar neuniversitetinį arba aukštesnįjį išsilavinimą turinčius, nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos kursus ir per 4 savaites įgyti pasieniečio profesiją.

Į kursus atrinkti pretendentai aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją. Atrankos taisykles rasite čia.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, pareigūnai bus įdarbinti Užsieniečių registracijos centre, Vilniaus pasienio rinktinės Puškų, Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Purvėnų, Aleksandro Barausko užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt:

• prašymą dėl siuntimo į įvadinius mokymo kursus išdavimo ir sutikimą (pasirašytą, skenuotą ar fotografuotą) būti tikrinamam valstybės informacinėse sistemose ir registruose (kai būtina, ir kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose);
  • užpildytą anketą „MS Word“ formatu (gyvenimo aprašymą);
  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (skenuotą ar fotografuotą);
  • aukštąjį universitetinį ar neuniversitetinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą ir jo priedus (skenuotą ar fotografuotą);
  • galiojančius anglų ir rusų kalbų lygius patvirtinančius pažymėjimus ar pažymas, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka išduotas Akredituotų asmenų, turinčių teisę tikrinti pretendentų į valstybės tarnautojų pareigas anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimą (skenuotą ar fotografuotą). Akredituotų asmenų sąrašą rasite čia;
  • jei turi įgijęs teisę vairuoti transporto priemones, tai patvirtinantį vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones (be sąlygos vairuoti tik transporto priemones su automatine pavarų dėže (skenuotą ar fotografuotą);
  • jei pretendentas atliko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ar baigė bazinius karinius mokymus, tai patvirtinančius dokumentus (skenuotus ar fotografuotus).

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Dėl COVID-19 infekcijos ir didesnio srauto besitikrinančių sveikatą dėl stojimo į vidaus tarnybą, jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Susipažinti su fizinio pasirengimo reikalavimais ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo tvarka galite čia.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo kreiptis tel. (8 5) 271 7346 arba (8 46) 39 7841, mob. 8 609 52 261 bei el. p. stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. p. anna.volcok@vsat.vrm.lt

Tikėtina, jog ir ateinančiais metais bus renkamos naujos grupės, kad aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys pagal specializuotą įvadinio mokymo programą „Sienos stebėjimas“ galėtų pasieniečio profesiją įgyti per 4 savaites. Jų lauks nelengva, bet garbinga misija: kontroliuoti valstybės sieną, apginti Lietuvą, sustabdyti iš Rytų besiveržiančias ordas.