Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaTiltai

Tiltai – vieni seniausių ir reikšmingiausių statinių. Be jų šiandien neįsivaizduojame savo gyvenimo, bet Druskininkų savivaldybės gyventojai dar prisimena laikotarpį, kai pastovaus tilto į Druskininkus nebuvo.

Kurortą juosia dvi upės – Nemunas ir Ratnyčėlė, tad tiltai visada turėjo didelę reikšmę čia gyvenusiems ir iš toliau atvykusiems žmonėms.

Pirmieji didesni tiltai, praėjusiame amžiuje jungę du Ratnyčėlės krantus, besidriekę į Meilės salą ar jungę Gailiūnų kaimą su Druskininkais, jau sunykę – medinius statinius nusinešė srovė arba jie buvo sugriauti.

Iki 1973 metų, norint persikelti per Nemuną ir patekti į Druskininkus, tekdavo irtis valtimis, o vasaromis pagelbėdavo pontoninis tiltas. Tačiau tai nebuvo itin patogu ar saugu.

1973 m. atidarytas tiltas per Nemuną kardinaliai pakeitė savivaldybės gyventojų gyvenimą.

Dar viena Druskininkų savivaldybės tiltų istorijai svarbi data – 2011 gruodžio 9 diena. Tądien įvyko naujojo Parko tilto atidarymas. Tiltas buvo pastatytas per trejus metus. Iš viso investuota apie 40 mln. Lt. Projektas apima ne tik naujojo tilto statybą, bet ir naujos automobilių stovėjimo aikštelės kairiajame Nemuno krante įrengimą, pėsčiųjų-dviračių tako ir kelio iki naujojo tilto tiesimą. Objektas finansuotas Kelių priežiūros ir plėtros programos, Valstybės investicijų programos bei Druskininkų savivaldybės lėšomis.

Šiandien Druskininkai neįsivaizduojami be naujojo Parko tilto. Net ir tie, kurie į šį projektą žiūrėjo skeptiškai, šiandien vertina jo naudą – užtikrinamas geresnis susisiekimas Gailiūnų ir Baltašiškės gyventojams, o iš kurorto centro išvykstantiems turistams lengviau pasiekti netoliese esančią  „Snow Areną“.

2013 metais pradėti senojo Druskininkų tilto renovacijos darbai, nes dėl intensyvaus eismo daugiau kaip prieš 40 metų atidaryto tilto būklė vis prastėjo. Planuojama, kad atsižvelgus į gaunamą finansavimą, senojo tilto remontas bus baigtas per artimiausius porą metų. Renovacijos metu bus įrengti metaliniai atitvarai, perdažytos tilto sijos, sutvarkytos atraminės dalys, pakeista tilto asfaltbetonio danga, įrengti šalitilčiai, turėklai bei tilto apšvietimas. Projekto metu taip pat bus atnaujinta asfalto danga, pakeistos gatvės apšvietimo atramos ir šaligatvių dangos, sutvarkyta lietaus nuotekų sistema.

Druskininkuose galima atrasti ir daug mažų tiltelių. Ypač mėgiamas lenktas tiltelis Ratnyčėlės ir Nemuno santakoje ir mažas tiltelis, esantis Druskonio ežero pakraštyje. Kurorto tiltai per pastaruosius dešimt metų buvo renovuoti, sutvarkytas jų apšvietimas, vasarą jie puošiami gėlėmis.

Naujasis Parko tiltas, renovuojamas senasis ir visi mažieji tilteliai – apčiuopiamas palikimas ateities kartoms, ryškus įrašas į Druskininkų savivaldybės tiltų istorijos puslapius. 

Istoriniai kadrai:

Naujojo Parko tilto statyba:

Senojo tilto rekonstrukcija:

Druskininkų tiltai šiandien:

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.