Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Taryba patvirtino artimiausių trejų metų Druskininkų strateginį veiklos planą ir 2023 metų biudžetą

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Taryba patvirtino du druskininkiečių bendruomenei ypač svarbius dokumentus: 2023-2025 metų strateginį veiklos planą bei 2023 metų Druskininkų savivaldybės biudžetą, kuris  siekia  41,4 mln. eurų.

2023-2025 m. strateginis veiklos planas parengtas numatant detalesnį Druskininkų savivaldybės 2021-2029 metų strateginio plėtros plano tikslų ir uždavinių įgyvendinimą. Šis planas taip pat apima 10 savivaldybės veiklos programų, kurios buvo papildytos naujomis priemonėmis, didžiąja dalimi projektais, kuriuos planuojama įgyvendinti pagal  2022–2030 metų regionų plėtros programą (iš viso 25 projektai už 21,36 mln. Eur).

Vienas didžiausių projektų – Vilniaus alėjos atnaujinimas: projekto įgyvendinimas yra padalintas į keletą atskirų priemonių, atsižvelgiant į galimybes gauti finansavimą.

Kiti regioniniai projektai: Bažnyčios skvero rekonstrukcija, dviračių takų tinklo plėtra (Žvaigždžių orbita, Žilvino takas), Saulės tako sutvarkymas, Verslo ir kūrybinių industrijų bendradarbystės erdvių kūrimas, vandentvarkos projektai, socialinės srities projektai – apsaugoti būstai, savarankiško gyvenimo namų ir socialinių dirbtuvių įsteigimas, dienos centro sukūrimas senyvo amžiaus žmonėms ir kt.

 

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pažymi, kad kuriant strateginį veiklos planą bei planuojant lėšas ir rengiant biudžetą, Druskininkų savivaldybėje buvo atsižvelgta į prioritetines sritis: švietimą, ūkio infrastruktūros plėtrą bei priežiūrą, turizmą ir kultūrą ir kt.

 „Biudžeto lėšos išskirstytos dešimčiai programų, kurios apima visą mūsų bendruomenės gyvenimą: nuo sveikatos, švietimo, socialinės pagalbos, ūkinių klausimų iki jaunimo, bendruomenių ir projektų įgyvendinimo. Žinoma, visada norisi padaryti daugiau, greičiau, bet biudžetas balansuojamas taip, kad nebūtų nuskriausta nė viena sritis, o metų eigoje visada stengiamės surasti papildomus finansavimo šaltinius tam, kad darbai judėtų kaip galima sparčiau“,  – sakė R. Malinauskas.

Kaip ir kasmet, pagal galiojančius teisės aktus biudžetas bus tikslinamas, atsižvelgiant į metų eigoje faktiškai gautas pajamas. Pavyzdžiui, praėjusių metų biudžetas metų pradžioje siekė 32,9 mln. eurų, o metų pabaigoje dėl gautų pajamų siekė 51,1 mln. eurų. Lyginant su praėjusių metų pradžia, šių metų biudžetas didesnis beveik 9 mln. eurų.

Tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, teikdama 2023 metų Druskininkų savivaldybės biudžeto projektą galutiniam tvirtinimui, pristatė pagrindines jo sritis ir tendencijas,  taip pat pasidžiaugė, kad pernai bendruomenei buvo suteikta lengvatų už 282, 9 tūkst. eurų – lengvatos taikytos verslo liudijimams, atliekų, kurorto, prekybos rinkliavoms, žemės, žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčiams. Jos bus taikomos ir 2023-aisiais.

V. Jurgelevičienė pažymėjo, kad Druskininkų savivaldybė dar 2019 m. Lietuvos energetikos agentūros buvo įvertinta kaip viena pažangiausių atsinaujinančių energetikos išteklių naudojimo skatinimo ir energetikos vartojimo efektyvumo didinimo srityse.

2020 m. buvo priimta rimtų, toliaregiškų sprendimų energetikos vartojimo taupymo srityje.

Per tą laiką ant Druskininkų savivaldybės įstaigų: mokyklų, darželių, sveikatos priežiūros įstaigų ir savivaldybės administracijos pastato stogų įrengtos saulės elektrinės, netrukus visas viešasis transportas bus 100 proc. ekologiškas, praėjusiais metais įgyvendintas gatvių apšvietimo projektas mieste - seni šviestuvai pakeisti į taupų LED apšvietimą, o šiais metais seniūnijose ir miesto daugiabučių namų kiemuose likusius senus šviestuvus planuojama atnaujinti taupiais LED šviestuvais. Šiais metais, gavus Klimato kaitos programos finansavimą, yra suplanuota pirkti dar 2 megavatus elektros energijos iš nutolusių saulės elektrinių miesto gatvės apšvietimui.

Šių sprendimų visuma lėmė, kad susidūrus su energetine krize ir smarkiai išaugusiomis kainomis, jau padarytas įdirbis ir investicijos atsinaujinančios energetikos srityje duoda pastebimus rezultatus ir ženklų biudžeto lėšų taupymą.

Dar vienas praėjusių metų laimėjimas, be jokios abejonės padaręs įtaką ir 2023 metų biudžetui – nuo praėjusių metų spalio 1 d. viso viešojo sektoriaus darbuotojams  atlyginimai padidinti 10 proc. Tai leido šiek tiek sušvelninti infliacijos įtaką, energetikos kainų didėjimą ir viešojo sektoriaus vidutinio atlyginimo dydžio augimą.

Kviečiame susipažinti su 2023 metų biudžetu ir svarbiausiais darbais.

Išsamų biudžetą galite rasti druskininkų savivaldybės tinklapyje www.druskininkusavivaldybe.lt

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.