Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaRenovuoti daugiabučiai

Sėkmingos Druskininkų daugiabučių namų renovacijos tempai nemažėja

2018 metų vasarą Būsto energijos taupymo agentūros paskelbtoje Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo ataskaitoje Druskininkai pagal renovuotų namų skaičių pirmauja tarp mažųjų savivaldybių ir atsilieka tik nuo trijų didmiesčių: Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno.

Dar 2012 m. Druskininkų savivaldybė pirmoji šalyje pradėjo įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo projektą, kurio metu atnaujino 90 procentų seniausio centrinėje miesto dalyje esančio kvartalo daugiabučių namų. Tuomet pagreitį įgavusi renovacija iki šiol vyksta sėkmingai, o žmonės džiaugiasi dėl renovacijos daugiau nei per pus sumažėjusiomis šildymo kainomis bei aukštesne temperatūra būstuose ir gražia namų aplinka. Džiaugiamės, kad renovuotų daugiabučių gyventojai įvertino renovacijos naudą. Kartu su bendruomene bei renovacijos klausimais dirbančiais specialistais pasiekti puikūs rezultatai – Druskininkai pirmauja tarp mažųjų savivaldybių ir renovuotų namų skaičiumi lenkia kai kuriuos didmiesčius. Lietuvos mastu pagal renovuotų daugiabučių skaičių Druskininkai yra ketvirti.

Druskininkų savivaldybėje renovuoti 86 daugiabučiai namai, 27 namų vyksta atnaujinimo darbai, 18 namų atnaujinimui parengti atnaujinimo projektai.

Kadangi mūsų siekis – kompleksinis daugiabučių namų bei jų aplinkos atnaujinimas,  didelį dėmesį skiriame energiją taupančių bei gyvenamąją aplinką gerinančių infrastruktūros projektų įgyvendinimui. Planuojame atnaujinti visus Druskininkų savivaldybės teritorijoje esančius apšvietimo tinklus, pakeičiant 3000 esamų energetiškai neefektyvių natrio ir gyvsidabrio šviestuvų energiją taupančiais LED šviestuvais. Numatytas ir šilumos tinklų atnaujinimas, pakeičiant 304 metrus šilumos trasos Veisiejų g. – M.K. Čiurlionio gatvių sankryžoje ir 376 metrus – Gardino gatvėje.

Ne mažiau svarbus ir gyvenamosios aplinkos gerinimas bei pritaikymas gyventojų poreikiams. Numatome prie atnaujintų daugiabučių namų praplėsti automobilių stovėjimo aikšteles, atnaujinti bei praplatinti įvažiavimus į daugiabučių namų kiemus, atnaujinti gatvių dangą ir šaligatvius, įrengti dviračių takus ir atnaujinti esamus bei įgyvendinti kitas gyvenamosios aplinkos gerinimo priemones. Šių priemonių įgyvendinimui 2018 – 2019 metais numatoma panaudoti apie 5,7 mln. eurų. Svarbiausia renovacijos priežastis – nauda žmonėms. Sulaukiame iš tiesų puikių įvertinimų,  o svarbiausia, kad didžiausia nauda žmonėms – tai ir pagerėjusi gyvenimo kokybė,  ir sumažėjusios sąskaitos už šildymą, ir gražesnė daugiabučio aplinka. 

Įvertinus situaciją ir atlikus preliminarią apklausą šiuo metu yra suformuoti 6 kvartalai: 4 kvartalai Druskininkų mieste (Senamiesčio, Centro, Gardino ir Ateities) ir po 1 seniūnijose (Viečiūnuose ir Leipalingyje). Savivaldybės taryba patvirtino Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Tikimasi, kad įgyvendinant minėtą programą, visi 6 kvartalai bus renovuoti.

Nuo 2017 m. lapkričio 1 d., pasikeitus Lietuvos Respublikos valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymui, savivaldybės būstų bei socialinių būstų, esančių renovuojamuose daugiabučiuose namuose kaštus dengs savivaldybė iš biudžeto lėšų. Nors daugiabučių namų renovacija nuo šiol savivaldybei kainuos daugiau, neketiname stabdyti renovacijos tempų. Priešingai – skatiname daugiabučių namų renovaciją ir stengiamės prisidėti prie renovuotų namų aplinkos tvarkymo bei gražinimo.

Per 2014-2016 metus Druskininkų savivaldybės vietinės reikšmės keliuose, gatvėse, takuose, aikštelėse, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose atlikta apšvietimo tinklų remonto, modernizavimo ir plėtros darbų už daugiau kaip 200 tūkstančių eurų. Šiais metais numatyti esamų apšvietimo tinklų remonto darbai, gatvių apšvietimo tinklų įrengimas gatvėse, daugiabučių namų kiemuose ir įvažiavimuose į tuos kiemus. Taip pat numatyta įrengti kryptinį pėsčiųjų perėjų apšvietimą pagrindinėse Druskininkų miesto gatvėse.

Druskininkuose šiuo metu yra 86 renovuoti daugiabučiai namai. Tikimasi, kad per artimiausius 2 – 3 metus minėtas atnaujintais daugiabučiais džiaugsis jau 131 namo gyventojai.

Daugiabučiai iki renovacijos:

Daugiabučiai po renovacijos:

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.