Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Pristatytos profesinio mokymosi galimybės Druskininkų savivaldybės mokiniams

Vasario 10 dieną Veisiejuose vyko profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ ir Druskininkų savivaldybės mokyklų vadovų susitikimas, kurio metu   pristatyta  mokymo centro vykdomos programos, mokymo bazė, laboratorijos, edukacinės erdvės.

 Profesinio mokymo centro "Žirmūnai" Pietų Lietuvos filialo vadovė Laimutė Vaitiekūnienė pažymi, kad kryptingam darbui ypač didelės įtakos turėjo šiais mokslo metais mokyklose  įvesti karjeros specialistų etatai – mokyklose organizuojama daug susitikimų, renginių, planuojamos netgi karjeros naktys, susirinkimai su mokinių tėvais.

„Su kiekvienais metais profesinis orientavimas stiprėja, o tai padeda mokiniams geriau apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi. Svarbiausia, kad kiekvienam yra ką pasiūlyti -  į jo poreikius orientuotą bendrąjį ugdymą, susipažinimą su profesijomis per dalykų modulius, o jau apsisprendusiems – platų profesijos pasirinkimą. Centre vyrauja praktinis mokymasis, kuris sudaro net 70 proc. viso mokymosi laiko. Galime netgi pasiūlyti rinktis pameistrystės formą, kuomet mokomasi ir dirbama tuo pačiu metu, ir šis mokymasis lanksčiai derinamas su įmone kurioje dirba pameistrys“ – sakė L. Vaitiekūnienė.

Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja D. Brown pritaria, kad pastaruoju metu keičiasi visuomenės nuostatos į profesinį mokymą, ir labiausiai tam įtaką daro  gerėjanti profesinio mokymo kokybė.

 

„Su mokymų centro reorganizacija bei pasikeitus centro vadovams, įstaigoje įvyko daug reikšmingų pokyčių – modernizuota infrastruktūra, siūloma daugiau mokymosi programų, su mokiniais dirba aukštos kvalifikacijos specialistai – savo sričių ekspertai, turintys didelę darbo patirtį ir ja noriai su savo mokiniais besidalijantys. Bet svarbiausia, kad vyrauja aiški ir konkreti nuostata į mokinį ir jo poreikius. Apsilankę Veisiejuose apžiūrėjome atnaujintas mokymosi erdves, bendrabutį, susipažinome su aktyviai vykdoma tarptautine veikla – daugiau nei 100 centro mokinių kasmet dalyvauja Erasmus+ projektuose “ – sakė D. Brown.

Susitikime  taip pat dalyvavę Centro direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Grigaitė ir Verslo ir technologijų skyriaus vedėjas  Romualdas Makauskas atsakė į mokyklų vadovų klausimus dėl mokinių apgyvendinimo, pavėžėjimo, būrelių ir pan. 

„Džiaugiamės, kad savo mokiniais galime gerai pasirūpinti siūlydami jiems reikalingas paslaugas – pradedant nuo nemokamo pavėžėjimo kiekvieną dieną, jeigu reikia – apgyvendinimo bendrabutyje (mėnesio kaina 4 Eur), lankstaus tvarkaraščio, įmonių ir darbdavių pristatymo, neformalaus ugdymo.  Esame lyg ir  įpratę manyti, kad mokiniai, kurie nepasiekia aukštų akademinių rezultatų, yra tarsi „outsaideriai“, bet mes su tuo nesutinkame. Su mokiniais betarpiškai bendraudami džiaugiamės matydami, kaip besimokydami, kas jiems įdomu,  jie atsiskleidžia,  įgyja daug naudingos patirties, tampa linksmesni  ir savimi pasitikintys. Ko jiems reikia, čia tą ir gauna“,  - šypsosi didelę patirtį turintis vadovas.

Primename, kad  Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialas  suteikia viso  mokymosi galimybę visą gyvenimą, renkantis mokymąsi po 8, 10 ar 12 klasių, kartu su pagrindiniu ar viduriniu ugdymu įgyjant profesiją arba persikvalifikuojant.

Centre teikiamas bendrasis ugdymas:

 • 9-12 klasės (galima rinktis tik pagrindinio/vidurinio išsilavinimo įgijimą; galima papildomai mokytis specialybių modulių; galima mokytis vidurio ugdymo kartu su profesija)
 • Suaugusių pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programos (skirta suaugusiems, norintiems įgyti bendrąjį išsilavinimą)
 • Socialinių įgūdžių programos:  Plytelių klojėjo-tinkuotojo padėjėjo, virėjo, kambarių tvarkytojo (programos skirtos specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams)

Platus modulių pasirinkimas:

 • „Nesudėtingos technologijos sušių gaminimas“;
 • „Picų gaminimas“;
 • „Įvairių skonių kavos gaminimas ir patiekimas“
 • „Desertų gamyba“.
 • „Gipskartonio plokščių montavimas“;
 • „Statinių paviršių dažymas ir apmušalų klijavimas“
 • „Drabužių detalių sukirpimas ir siuvimas“.
 • „Netradiciniai plaukų kirpimai ir dažymai“.

 

 • Išsamiai mokymosi galimybės pristatomos Centro el. svetainėje: www.https://mcplf.lt
 • Daugiau informacijos į rūpimus klausimus:  tel.: +370 606 44313 (A. Fedaravičiūtė)
 • Mokiniai ir jų tėvai, kurie pageidautų apsilankyti Centre, turėtų kreiptis į savo mokyklos raštinę, susirinkus grupėms, bus organizuotas nuvežimas ir Centro pristatymas gyvai.
 • Gegužės mėn. Druskininkų jaunimo užimtumo centre planuojamas renginys savivaldybės mokyklų 8 klasių mokiniams bei jų tėvams, kuriame bus išsamiai pristatytos mokymosi galimybės.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.