Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaPramogų aikštė

Druskininkuose kiekvienais metais organizuojami ir tradiciniai, ir nauji renginiai bei festivaliai. Beveik kiekvieną vasaros savaitgalį džiaugiamės renginiais, mugėmis, koncertais, kurie į Druskininkų pramogų aikštę sutraukia ir turistus, ir bendruomenę. Tačiau taip buvo ne visada.

Daugiau kaip prieš dešimt metų Druskininkuose nebuvo erdvės, kuri būtų pritaikyta masiniams renginiams. Todėl visas bendruomenei svarbias šventes – Naujuosius metus, Užgavėnes, Velykas,  Kurorto atidarymą, Jonines ar kitas – savivaldybės gyventojai buvo priversti švęsti skirtingose vietose: šalia poliklinikos esančiame parkelyje, pievelėse šalia Nemuno ar Druskonio, uždarose erdvėse, kur netilpdavo visi norintieji. Toks švenčių organizavimas buvo nepatogus – reikėdavo atvežti ir sukonstruoti sceną, paruošti erdvę renginiui, o po jo – viską išrinkti, išvežti, sutvarkyti.

Druskininkų savivaldybė iškėlė siekį, kad visi masiniai kurorto renginiai vyktų vienoje, visiems patogioje vietoje. Norint įgyvendinti šį sumanymą, reikėjo sukurti patogų ir masiniams renginiams pritaikytą objektą.

2002 metais, ieškant tinkamiausio sprendimo, tuometinis miesto dailininkas, šiandien itin aktyviai kritikuojantis Druskininkų plėtrą, siūlė nelogišką ir nekompetentingą sprendimą – sceną įrengti priešais Druskininkų senąsias gydyklas. Jei ši nesuprantama vizija būtų įgyvendinta, šiandien scena užgožtų senųjų gydyklų fasadą, o Pramogų aikštėje riogsotų bendrą vaizdą darkantis statinys. Mero Ričardo Malinausko siūlymu, Druskininkų savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo nutarė masiniams renginiams pritaikyti Vilniaus al. 24 esantį pastatą, jame įrengti sceną ir sutvarkyti šalia esančią aikštę. Iki tol šiame pastate veikė įvairios organizacijos, nedidelėje salėje vykdavo repeticijos, tačiau pastatas buvo nykus, apleistas, šalia esanti aikštė – nenaudojama. Atsižvelgus į masinių renginių infrastruktūros poreikį, nedelsiant buvo pradėti rekonstrukcijos darbai.

Per pirmąjį darbų etapą sutvarkytas pastato vidus, patalpos pritaikytos renginių organizatorių reikmėms, atliktas patalpų remontas.  Sutvarkius pastato vidų, sekė išorės tvarkymo darbai. Sienoje suformuota 11 m pločio ir 6,5 m aukščio niša, kurioje įrengta scena. Atvira scena pritaikyta koncertams, spektakliams, šokėjų pasirodymams. Kai renginiai nevyksta, scena uždaroma specialia uždanga. Trečiasis etapas – aikštės tvarkymas. Paklotos naujos trinkelės, sutvarkyta aplinka, išsaugoti aplink aikštę augę medžiai ir žalia veja. Išsaugota ir Pramogų aikštėje auganti eglė, kuri iš naujo suspindi per kiekvienas Kalėdas. Toks pasirinkimas – ne atsitiktinis, taip saugoma gamta, kasmet nekertamas gyvas medis. Į masinių renginių infrastruktūrą Druskininkuose investuota beveik milijonas litų.

Šiandien šalia scenos įrengtose patalpose įsikūręs Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus,  veikia aktyviai ir profesionaliai renginius organizuojantis Druskininkų savavaldybės Kultūros centras, repetuoja teatro ir meno kolektyvai.

Kaip parodė laikas, Druskininkų pramogų aikštės projektas buvo reikalingas ir pateisino lūkesčius – sukurtas patogus objektas, čia masiniai kurorto renginiai gali vykti ištisus metus, o tai džiugina ir bendruomenės narius, ir kurorto svečius. 

Istoriniai kadrai:

Pramogų aikštė anksčiau:

Pramogų aikštė šiandien:

 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.