Druskininkų savivaldybė - straipsniai :Tarptautinis teatro festivalis "LABAS!" su kūrybinėmis laboratorijomis atvyksta į Druskininkus

 

Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos
Tarptautinis teatro festivalis "LABAS!" su kūrybinėmis laboratorijomis atvyksta į Druskininkus

„Esame bendruomenė. Patys ją kuriame“, – su tokiu šūkiu, nepabūgęs pandemijos gniaužtų, šiemet į savo renginius kviečia tarptautinis teatro festivalis patiems mažiausiems „LABAS!“.

Rugsėjo 20–27 d. vyksiantį festivalį jau šeštus metus rengia Dalios Mikoliūnaitės ir Žilvino Ramanausko vadovaujamas „Teatriukas“, bendradarbiaujantis su Airijoje įsikūrusia Cliodhnos Noonan kompanija „Acting Up!“

Šiemet festivalyje „LABAS!“ – renginiai Vilniuje, Druskininkuose ir kituose Lietuvos regionuose, dalis programos vyks nuotoliniu būdu. Kaip ir kiekvienais metais, vaikams bus sudaroma galimybė susipažinti su profesionaliu scenos menu ne teatro erdvėse, dažnai jų įprastoje aplinkoje – darželyje ar pradinėje mokykloje. Taip festivalis įgyvendina savo misiją pasiekti kuo platesnę ir įvairesnę mažųjų žiūrovų auditoriją.

 

Šiais metais menininkai iš Lietuvos, Airijos, Italijos, Rumunijos, Flandrijos, Vokietijos, Kroatijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės ir net Indijos vaidins spektaklius, ves įvairias kūrybines laboratorijas ir dalyvaus diskusijoje apie įtraukųjį meną vaikams su negalia.

Rugsėjo 23 dieną Žilvino Ramanausko kūrybinių skaitymų  laboratorija atkeliaus į Druskininkų „Saulės“ pagrindinę mokyklą, o Joeri Wens (Flandrija) nuotolinė muzikos ir garsų kūrybinė laboratorija veiks Leipalingio kultūros centre ir  Leipalingio progimnazijoje.

Anot festivalio meno vadovės Dalios Mikoliūnaitės, šiemet, nepaisant ekstremalių sąlygų, pavyko sudaryti išties solidžią tarptautinę programą, apimančią net devynias užsienio šalis. „Teatriuko“ tarptautinių kontaktų tinklas itin platus, ir visame pasaulyje teatrą patiems mažiausiems kuriantys menininkai noriai sutinka festivalyje pristatyti savo kūrybą ir pasidalinti patirtimi.

Šiemet festivalio „LABAS!“ programa aprėpia daug skirtingų veiklos formų. Jau šį sekmadienį, rugsėjo 20-ąją, 16 val. festivalį savo studijoje, esančioje Aukštaičių gatvėje, pradės festivalio šeimininkai: „Teatriukas“ pakvies į spektaklį-teatralizuotą koncertą „Pasaka“, skirtą vaikams nuo 3 metų. Žilvino Ramanausko pagal lietuvių liaudies daineles apie gyvūnus sukurtame spektaklyje aktoriai ne tik gyvai dainuoja ir groja įvairiais instrumentais, bet į veiksmą įtraukia ir vaikus: šie taip pat muzikuoja, mena mįsles ir eina kartu vaduoti saulės.

Taip pat vaidinamą gyvai bus galima išvysti Justino Narvido ir Joanos Čižauskaitės-Narvidės spektaklį „Ant visų Meškutė pyko“, padedantį vaikams susidraugauti su kartais neišvengiamai kylančiu pykčiu. O „Labaiteatro“ improvizuota edukacinė kelionė po skirtingas šalis ir kultūras „Aplink pasaulį 2“, įvyksianti rugsėjo 27 d. 12 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, uždarys festivalį. Be to, vieno spektaklio tiesioginę transliaciją virtualiai stebės Vilniaus mokyklų vaikai: tai vokiečių trupės „Theaterhaus Ensemble“ interaktyvus vaidinimas „Minimal Animal“. Prieš jį aktoriai iš Frankfurto su technologijų pagalba pabendraus su vaikais Lietuvoje.

Lietuviškoje programos dalyje – dar du edukaciniai projektai. Tai „Pojūčių teatro“ kūrybinė laboratorija vaikams ir tėvams „Penkių pojūčių namai“, supažindinsianti su sensoriniais pratimais, bendravimu per lytėjimą bei vaizduotės išlaisvinimo technikomis, ir Žilvino Ramanausko „Kūrybiški skaitymai“ – smagiai pateiktas vadovas, padedantis įveikti skaitymo sunkumus.

Šįmet „LABAS!“ programa dosni kūrybinių dirbtuvių ir laboratorijų, kurias ves patyrę savo sričių meistrai iš užsienio: Aisling Byrne, Andra Burca, Cliodhna Noonan, Joeri Wens, Helen Barry ir Nishna Mehta. Šios nuotoliniu būdu vyksiančios laboratorijos skirtos skirtingoms teatro vaikams ir kūdikiams formoms: šokio, story telling‘o, vizualaus meno, muzikos ir garsų, taip pat, teatro, pritaikyto specialiųjų poreikių turintiems vaikams.

Kaip sako viena iš „LABAS!“ organizatorių Cliodhna Noonan, nors šiemet surengti festivalį buvo tikrai nelengva, jo tikslams pasiekti virtualios bendravimo formos nesutrukdys. Netgi priešingai – paskatins tobulėti, mokantis technologijų kalbos, su kuria auga ateinanti karta, bet sykiu siekiant išsaugoti gyvą ryšį. Anot Cliodhnos Noonan, sunkumai tik dar labiau sutelkė tarptautinę bendruomenę ir sustiprino ryšius tarp tų, kurie įgyvendina labai svarbią misiją – per teatrą padėti pažinti pasaulį patiems mažiausiems visuomenės nariams.

Festivalio rengėjai už paramą dėkoja Lietuvos kultūros tarybai, Airijos ambasadai, Generalinei Flandrijos vyriausybės atstovybei prie Belgijos ambasados, taip pat partneriams Druskininkų ir Vilniaus savivaldybėms bei ugdymo įstaigoms Druskininkuose, Vilniuje, Leipalingyje, Anykščiuose, Žagarėje ir Kijėliuose, Molėtų raj.

 Visą festivalio programą galima rasti čia: http://www.teatriukas.lt/LABAS

 

Rengėjų inf.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.