Druskininkų savivaldybė - straipsniai :Druskininkų planuose – profesionali sporto klasė jauniesiems Lietuvos slidininkams

 

Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos
Druskininkų planuose – profesionali sporto klasė jauniesiems Lietuvos slidininkams

Druskininkai planuoja dar labiau išnaudoti kurorte sukurtą profesionalią „Snow Arena“ bazę ugdant jaunuosius kalnų slidinėjimo talentus – praėjusią savaitę aptartos galimybės vienoje kurorto mokyklų sukurti sporto klasę, kurioje galėtų mokytis perspektyvūs jaunieji slidininkai ir snieglentininkai iš visos Lietuvos.

Susitikime dalyvavę Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas, Druskininkų savivaldybės vadovai, „Snow Arena“ vadovas A. Kadziauskas, švietimo ir sporto specialistai vienbalsiai sutarė, kad turint tokį stiprų objektą, būtina jį išnaudoti ugdant profesionalius sportininkus.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas akcentavo, kad būtina surasti finansavimo mechanizmą, kuris leistų perspektyviems perspektyviems slidininkams treniruotis ir gyventi Druskininkuose. „Druskininkai turi profesionalų iš viso pasaulio vertinamą žiemos sporto infrastruktūrą, didžiausias pasaulyje slidinėjimo kompleksų vertinimo portalas Skiresort.info  „Snow Arenai“ suteikė aukščiausią įvertinimą – 5 žvaigždutes. Smagu, kad Druskininkuose nuolat treniruojasi geriausios pasaulio komandos ir žvaigždės, bet labai norime, kad čia esančia infrastruktūra taip pat naudotųsi ir mūsų šalies vaikai, kurie ateityje garsintų Lietuvą, užimtų aukščiausias vietas pasaulinio lygio varžybose. Be abejo, jei planuojame įkurti vadinamąją sporto klasę, labai svarbu kalbėti ne tik apie sąlygas treniruotėms, bet ir apie tai, kad vaikams būtų sudarytos patogios sąlygos gyventi, kad jie baigtų vidurinę mokyklą, t.y. jiems turės būti sudarytas patogus, individualus pamokų tvarkaraštis“,  – sakė meras R. Malinauskas.

 

Susitikime kalbėta apie  galimybes į Druskininkus pakviesti aukščiausio lygio slidinėjimo trenerius iš užsienio  - tai padėtų siekti geresnių rezultatų, motyvuotų lygiuotis į kitų šalių profesionalius sportininkus.

Nuspręsta išanalizuoti žiemos sportu užsiimančių vaikų sąrašą, jų galimybes ir perspektyvas, taip pat apžvelgti Lietuvos bei užsienio pavyzdžius dėl panašių sporto klasių formavimo bei rekomendacijas, nuo kokio amžiaus vaikai turėtų pradėti treniruotis ir ruoštis profesionalioms varžyboms, išsiaiškinti, kurie sporto treneriai taiko praktiką vykti į kitas šalis treniruoti jaunųjų sportininkų.

Šiuos klausimus planuojama aptarti kitame susitikime.

„Šiais metais produktyviai išnaudojome karantiną – po beveik dešimties intensyvaus darbo metų „Snow Arena“ atnaujinta iš pagrindų. Paslaugų kokybė ženkliai pagerėjo – tą spėjo įvertinti ir užsienio profesionalai, tokie kaip geriausia Čekijos kalnų slidininkė Martina Dubovská , viena geriausių pasaulio slidininkių, didžiojo slalomo Pasaulio čempionė slovakė Petra Vlhova. Norime, kad mūsų sukurta žiemos sporto infrastruktūra naudotųsi mūsų šalies vaikai ir jaunimas. Tikrai realu, kad Druskininkuose įkūrus sporto klasę Lietuva turės čempionų“ – sakė „Snow Arena“ vadovas Aivaras Kadziauskas.

Druskininkų savivaldybė pirmoji Lietuvoje dar 2014 metais inicijavo nemokamą slidinėjimo programą visiems savivaldybės šeštų klasių moksleiviams, ši programa tęsiama iki šiol. „  „Esame vienintelis Lietuvos miestas, kuris ne tik turi tokį išskirtinį objektą, bet ir suteikia unikalią galimybę savo savivaldybės vaikams išmokti slidinėjimo pradžiamokslį. Visi Druskininkų savivaldybės vaikai, baigę mokyklą, mokės taisyklingai slidinėti, galės pamokyti ir draugus iš kitų miestų. Tačiau dabar norime judėti toliau, padėti atsiskleisti žiemos sporto talentams iš visos Lietuvos“, – sakė R. Malinauskas.

Šiais metais „Snow Arena“ taip pat pradėjo įgyvendinti Sporto rėmimo fondo finansuojamą dviejų metų trukmės projektą, kurio metu nemokamai slidinėti mokys visus Druskininkų savivaldybės antrokus bei Druskininkų savivaldybės kaimiškųjų bendruomenių narius. Besimokantieji bus aprūpinti visa reikiama įranga, o projekto pabaigoje planuojama organizuoti baigiamąjį renginį.

Nuolat talentų besižvalgantis kalnų slidinėjimo klubas „Snow Bees“ nuo spalio vidurio Druskininkuose pradės įgyvendinti Sporto fondo finansuojamą projektą „Vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo ir socialinio įsitraukimo skatinimas mokantis slidinėti“. Dalyvauti projekte gali vaikai ir paaugliai iš visos Lietuvos. Jaunieji slidininkai į Druskininkus  bus atvežami nemokamai, nemokamas bus ir inventorius, kuriuo projekto dalyviai žengs pirmuosius savo žingsnius kalnų slidinėjime.

 „Džiaugiamės visais projektais, kurie įgyvendinami „Snow Arenoje“, tačiau norime sukurti ilgalaikį projektą, kur jaunieji žiemos sporto talentai būtų ugdomi nenutrūkstamai. Jei vaikai galės gyventi ir mokytis Druskininkuose, kasdien turės profesionalias treniruotes, jo rezultatai bus žymiai aukštesni. Tikiuosi, kad bendromis pastangomis pavyks tai padaryti“,  – sakė R. Malinauskas.

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.