Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Druskininkų savivaldybės bendruomenė paminėjo Tarptautinę neįgaliųjų dieną

Tarptautinė neįgaliųjų diena Druskininkų savivaldybėje buvo paminėta surengiant konferenciją „Bendruomenė visiems ir kiekvienam“. Renginio pradžioje dalyviams du muzikinius kūrinius dovanojo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytojas Saulius Vilpišauskas ir jo mokinys Augustas Butkevičius. Susirinkusius dalyvius pasveikino Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius, kuris linkėjo tolerancijos vieni kitiems, pradedant pokyčiais nuo savęs, priimant žmogaus kitoniškumą ir stiprinant vietos bendruomenę.

Aktualius žmonėms su negalia ir visai bendruomenei pranešimus pristatė 6 savo srities specialistai. VšĮ Švietėjiškų iniciatyvų centro direktorė, Vilniaus regiono pertvarkos procesų ekspertė Kristina Paulikė pirmoji pristatė Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos aspektus ir supažindino su bendra neįgaliųjų situacija Lietuvoje. Kristina Paulikė, teigė, kad norint sparčių pokyčių, pirmiausiai turi keistis požiūris į neįgaliuosius ir ši tema turi atsirasti tarp prioritetų tiek valstybės, tiek savivaldos lygmeniu.

LSMUL Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“ gyd. vaikų neurologė Indrė Bakanienė savo pranešime akcentavo, kad svarbu užtikrinti vaiko dalyvumą visuomenės ir bendruomenės gyvenime, buvimą tarp bendraamžių ir šeimos emocinio ryšio stiprinimą. Gyd. ragino, pamačius žmogų su specialiais poreikiais, stengtis pamatyti jo asmenybę, galimybes, o ne negalią.

Docentė dr. Brigita Kreivinienė susirinkusius dalyvius pradžiugino itin informatyviu, pozityviu ir šiltu pranešimu apie delfinų ir žmonių su negalia ryšį. Pranešėja pasidalino savo ypatinga ir unikalia moksline bei praktine patirtimi apie delfinų asistavimo terapiją. „Norint tikslingai plėtoti Delfinų terapijos centrą ir užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei padėti negalią turintiems asmenims ir jų šeimoms, būtina taikyti pasaulyje pripažintas ir realius terapijos rezultatus duodančias metodikas“ – pranešimo metu teigė doc. dr. B. Kreivinienė.

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ narys Martynas Vitkus dalinosi savo asmenine patirtimi apie žmogaus su negalia savarankiškumo svarbą. Martynas nuo vaikystės turi regos ir judėjimo negalią, nepaisant to šiuo metu yra baigęs socialinio darbo magistro studijas ir aktyvai dalyvauja visuomeniniame gyvenime. Pranešimo metu Martynas paatviravo, kad  yra dėkingas savo tėvams, kurie jo neaugino „šiltnamio“ sąlygomis ir leido pačiam visapusiškai tobulėti ir prisitaikyti aplinkoje.

Profesorė dr. Vida Gudžinskienė, Edukologijos ir socialinio darbo instituto, Mykolo Romerio universiteto dėstytoja savo pranešime informatyviai ir tikslingai pristatė kompleksinės pagalbos teikimo šeimai vaikų dienos centruose galimybes. Profesorė pasidalino mokslinio tyrimo apie vaikų dienos centrų veiklą apibendrinimais ir įžvalgomis bei supažindino kitų šalių gerosiomis patirtimis.

Konferencijos pabaigoje Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atstovė Bronė Petrikienė savo pranešime pasidžiaugė, kad Druskininkų savivaldybėje niekada nebuvo vaikų globos namų, kad mūsų miestas draugiškas neįgaliesiems, kad nevyriausybinėms organizacijoms sudarytos puikios sąlygos, joms suteiktos savivaldybė biudžeto lėšomis išlaikomos patalpos. Be to savivaldybėje ypatingas dėmesys skiriamas vaikams. 2019 m. duris atvėrė 3 naujai įrengti vaikų dienos centrai, „Saulės“ pagrindinėje mokykloje įrengtas modernus liftas, įrengta iš dviejų patalpų susidedanti klasė specialiųjų poreikių moksleiviams, sensorinis kambarys. Nuo 2019 m. pradėtos teikti asmeninio asistento paslaugos neįgaliesiems ir t.t.. Pagrindinė pranešimo žinutė buvo ta, kad teikiant socialines paslaugas labai svarbu jų prieinamumas ir kokybė, svarbu nuolat tobulėti, bet svarbiausia – dėmesys žmogui.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.