Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaKaimiškųjų vietovių bendruomenių namai

Per pastarąjį dešimtmetį Druskininkų savivaldybės, Druskininkų vietos veiklos grupės (DVVG)  ir visų savivaldybės gyventojų bendromis pastangomis išlieti tvirti pamatai savarankiškam ir įdomiam kaimo bendruomenių gyvenimui. Iš viso Druskininkų savivaldybėje yra dešimt kaimiškųjų bendruomenių. Kiekviena jų gali pasidžiaugti ne tik  nuveiktais darbais, bet ir gražėjančia aplinka. Gyvenimas kaimiškosiose bendruomenėse intensyvėja: įrengiami bendruomenių namai, sporto aikštelės, organizuojami įvairūs renginiai, mokymai, skatinamas kaimo gyventojų aktyvumas, kūrybiškumas, bendruomeniškumas.

Didžiausia Druskininkų savivaldybėje yra Viečiūnų bendruomenė, kurios teritorijoje gyvena apie 2000 gyventojų. 2013 metų gegužę gyvenvietėje duris atvėrė rekonstruotas modernus ir erdvus Viečiūnų bendruomenės centras, kuriame aktyviai veiklą vykdo šokių, dainų kolektyvai, vyksta įvairūs meniniai, anglų kalbos, teatro, sporto, jaunimui skirti ir kiti užsiėmimai, organizuojami įvairūs renginiai. Šalia centro sutvarkytas parkas, kuriame dar šiemet bus įrengti suoliukai, nauja vaikų žaidimų aikštelė.

Leipalingio bendruomenė veikia teritorijoje, kurioje gyvena per 1500 gyventojų. Kūrybingi leipalingiečiai organizuoja įvairias tradicines šventes, domisi savo krašto praeitimi ir ją įamžina knygose, viena iš jų  „Leipalingis – paslapčių ir jotvingių kraštas“.  Miestelyje sutvarkytas skveras, o jau netrukus duris atvers bendruomenės namai, įkurti renovuotame istoriniame XIX a. dvare. Šis dvaras brangus visiems miestelio gyventojams, nuo jo prasidėjo Leipalingio istorija.

Arčiausiai Druskininkų yra Neravų  bendruomenė, kurios atstovaujamoje teritorijoje gyvena apie 1000 gyventojų. Čia įrengti nauji bendruomenės namai, šalia jų – universali žaidimų aikštelė.

Ricielių bendruomenė jungia Ricielių, Snaigupės, Ringeliškės, Gailiūnų, Guobinių, Miciūnų, Raudonikių, Degesių, Liepiškių kaimų gyventojus. Bendruomenėje rengiamos tradicinės šventės, dainuoja etnografinis ansamblis „Nendrelės“. Išleistos trys knygos („Nuo Guobinių iki Gailiūnų“, „Kaimų istorija“, „Kaimų gyvenimas“), sukurtas kulinarinio paveldo išsaugojimo filmas. Buvusios mokyklos pastate įkurti  jaukūs bendruomenės namai tapo gyventojų susibūrimo vieta, o šalia įrengta universali sporto aikštelė lankoma jaunimo.

Jaskonių ir Naujasodės bendruomenės atstovaujama teritorija apima per 420 gyventojų. Ši draugiška bendruomenė, garsėjanti savo tradicine Joninių švente, įrengė paplūdimį, kuris tapo gyventojų susibūrimo, įvairių renginių vieta. Šiuo metu vyksta ir bendruomenės namų statybos darbai,  planuojama, kad bendruomenės namuose gyventojai galės burtis jau šią vasarą.

Švendubrės kaimo gyventojai taip pat aktyvūs, ypatingą dėmesį skiria kaimo unikalumo išsaugojimui – sukūrė filmą „Mumiem už Švendubrį nieko nėr gražiau“. Kaimo gyventojai jau vasarą džiaugsis įrengtais bendruomenės namais, kuriuose organizuos tradicines kaimo šventes.

Kairiojo Nemuno kranto bendruomenė vienija Diržų, Lipliūnų, Gerdašių, Krivonių, Guronių kaimus, kuriuose gyvena apie 200 gyventojų. Ši bendruomenė organizuoja įvairius patriotinius renginius, o praėjusiais metais atstatė tris kryžius, žyminčius svarbias kaimui vietas.

Bilso bendruomenė buria Didžiasalio, Dulgininkų, Vilkanastrų, Kaziulių kaimų gyventojus. Aktyvi bendruomenė džiaugiasi, kad nuo vasario mėnesio savo veiklą galės plėtoti naujai įrengtuose bendruomenės namuose.

Stračiūnų bendruomenės atstovaujama teritorija –  Stračiūnų, Barzdžiūnų, Cimaniūnų, Radvilonių, Šaulėnų, Panemunės, Drapalių kaimai. Bendruomenė garsėja savo Žolinių ir Joninių šventėmis. Jau  netrukus visas svarbias šventes bendruomenė organizuos iš naujo atgimusiame buvusiuose Stračiūnų kaimo kultūros namuose – jau įrengtas pirmas pastato aukštas, ypatingai erdvi pagrindinė aktų salė.

Jovaišių bendruomenė  jungia Jovaišių, Kamorūnų ir Mažonių kaimus.  Bendruomenė taip pat atnaujino bendruomenės namų pastatą, kuris duris atvėrė 2015-aisiais, sausio mėnesį.

Džiugu, kad bendruomenių subūrimas bei atnaujinti bendruomenių namai paskatino gyventojų tarpusavio bendravimą, pilietiškumą, pasitikėjimą, jaunimo įsitraukimą į įvairias veiklas. 

Viečiūnų bendruomenės namų pokyčiai:

Jovaišių bendruomenės namų pasikeitimai:

Leipalingio dvaro pokyčiai:

Bilso bendruomenės namų pokyčiai:

Stračiūnų bendruomenės namų pasikeitimai:

Ricielių bendruomenės namų pasikeitimas:

Neravų bendruomenės namai ir atnaujinta krepšinio aikštelė:

 

 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.