Druskininkų savivaldybė

 

Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos

Minime Druskininkų garbės piliečio Konstantino Gajausko 100-ąsias gimimo metines

 2022-01-25

Sausio 25 dieną  sukanka 100 metų, kai gimė kunigas, Druskininkų garbės pilietis Konstantinas Gajauskas ( 1912-2021).

Ilgametis Druskininkų parapijos klebonas K. Gajauskas gimė 1912 01 25 Dotinėnų kaime, Švenčionių rajone.

K. Gajauskas lankė Švenčionėlių pradžios mokyklą. 1932 m. baigė garsiąją Švenčionių gimnaziją ir išvyko mokytis Vilniaus kunigų seminarijoje. Į kunigus įšventintas 1938 m.. 1949 m. K. Gajauskui suteiktas dekano titulas.

 K. Gajauskas 1965 04 09 paskirtas Druskininkų parapijos klebonu. Kurortas teikė vilčių pataisyti pašlijusią kunigo sveikatą, ypač kamuojamą bronchito. Atvykęs pirmiausia susitiko su geru bičiuliu Ratnyčios parapijos klebonu J. Poškumi, kurį gerbė kaip puikų dvasininką ir didelį eruditą. K. Gajauskas Druskininkų bažnyčios vidų rado apleistą ir niūrų. Plukto molio ir betono grindys buvo duobėtos, sienos – pilkos. Anot paties kunigo, buvo panašu į tvartą. Patyręs bažnytinio darbo administratorius, atsisakęs bet kokio turto ir prabangos, ėmėsi darbo. Visas savo per ilgą laiką sukauptas santaupas skyrė bažnyčios vidui atnaujinti, turtinti, puošti. Naujasis Druskininkų parapijos klebonas Vilniuje susirado meistrus, kurie pagamino įspūdingas „Kryžiaus kelio“ stacijas. Jas įrėmino, o ant vienos, klebono pageidavimu, įrašė, kad tai jo asmeninė auka parapijai. Bažnyčios sienos laukė dažytojų prisilietimo ir paveikslų. Nedelsdamas klebonas nuvyko į Vilniaus Domininkonų bažnyčią ir atsivežė iš ten sulamdytų, sužalotų drobių pilnus maišus. Susirado restauratorę ir drobėse šventųjų rankos, kojos ir figūros ryškėjo valandomis. Ypač daug dirbta prie paveikslo „Šv. Augustinas“, kuris buvo labiausiai nuniokotas. Apskritai visi Druskininkų bažnyčioje esantys vietinės reikšmės paminklai-paveikslai, 1965 m. atvežti iš Vilniaus Domininkonų bažnyčios, klebono K. Gajausko ir restauratorės Elenos Šmigelskaitės rūpesčiu 1970 m. buvo atgaivinti ir iki šiol džiugina dvasią. Dalies stačiakampių paveikslų formatai pakeisti į arkinius.

Plačiau >

Gyventojų dėmesiui: sausio 24 d. – vasario 6 d. vyks karinės pratybos

 2022-01-24

Informuojame, kad LK Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai nuo 2022 m sausio 24 d. iki 2022 m. vasario 6 d. planuoja vykdyti lauko pratybas Druskininkų, Alytaus bei Varėnos rajonų savivaldybių apylinkėse. Pratybos bus vykdomos šviesiu ir tamsiu paros metu, bus naudojamos ratinės ir vikšrinės transporto priemonės, imitaciniai šaudmenys bei pirotechninės priemonės.

Plačiau >

Paskelbtas savivaldybės turto – negyvenamųjų patalpų poliklinikos pastate M. K. Čiurlionio g. 82, Druskininkuose pakartotinis viešas nuomos konkursas

 2022-01-24

Informacija apie nuomojamą turtą: negyvenamosios patalpos poliklinikos pastate M. K. Čiurlionio g. 82, Druskininkuose (unikalus pastato Nr. 1597-0000-4017, pastato šifras - 1D3p; patalpų indeksai: ½ patalpos 1-1 (2,75 kv. m iš 5,50 kv. m), 1-30 (2,64 kv. m), 1-31 (31,88 kv. m), R-6 (18,86 kv. m), R-7 (2,40 kv. m), R-8 (1,69 kv. m), R-9 (1,73 kv. m), bendras išnuomojamų patalpų plotas – 61,95 kv. m) (toliau – Turtas). Turto savininkas – Druskininkų savivaldybė, kodas 111100394, Vilniaus al. 18, Druskininkai.

Turto naudojimo paskirtis – vaistinės veiklai.

Pradinis Turto nuompinigių dydis – 62,00 Eur (be PVM) per mėnesį už 1 kv. m nuomojamo ploto (3.840,90 Eur (be PVM) per mėnesį už visą nuomojamą plotą). Mažiausias mėnesio nuompinigių dydžio didinimo intervalas – 10 Eur (už visą nuomojamą plotą per mėnesį, be PVM).

Viešojo konkurso dalyvių registracija: registracija bus vykdoma 2022 m. vasario 2 d. nuo 10:00 val. iki 13:00 val. adresu Vasario 16-osios g. 7, Druskininkai, 118 kab., atsakingas komisijos narys Algirdas Kazanavičius, tel. Nr. (8 313) 59 158, el. paštas algirdas.kazanavicius@druskininkai.lt.

Konkurso data ir vieta: 2022 m. vasario 2 d. 13:10 val., Vasario 16-osios g. 7, Druskininkai, „Didžioji salė“.

Su konkurso sąlygomis galite susipažinti čia. 

Plačiau >

ARATC: Baimės akys didelės, bet nereikia bijoti nepabandžius!

 2022-01-24

Kalbasi dvi draugės. „Reikia išnešti šiukšles – kaip greit jų prisirenka!“, - sako viena. „Tai gal nerūšiuoji?“ – teiraujasi kita.

Pirmoji sako, kad plastiką, popierių, stiklą išrūšiuoja, bet vis tiek mišrių atliekų dėžė labai greit prisipildo. „Tai tu maisto atliekų nerūšiuoji?!“ – nusistebi pašnekovė. „Ne, nerūšiuoju! Aš gi bute gyvenu, bijau, kad jos smirdės“, - teisinasi jos draugė.  

„Aš irgi bute gyvenu. Maisto atliekas renku atskirai ir neturiu dėl to jokių problemų. Kartu su jomis sumetu popierinius rankšluosčius, servetėles, visokias kambarinių augalų nuoskabas ir tik kartą per savaitę atliekas išnešu – jokio kvapo nėra. Tik jei žuvies ar silkės likučių pasitaiko, tai stengiuosi greičiau išnešti, nors prieš išmesdama juos į popierių suvynioju“, - pasakoja kita.

Tai – neišgalvotas, o absoliučiai realus pokalbis, nes rūšiavimas žmonėms rūpi! Bet mes visi dažnai baiminamės dalykų, jų net neišbandę. O pabandžius paaiškėja, kad bijota be reikalo.

Maisto atliekų rūšiavimas visiškai negąsdina tų, kas bent kartą pabandė tą daryti. Juk viskas taip paprasta:

  • į atskirą šiukšlių dėžę įdėkite popierinį arba plastikinį maišelį
  • meskite į jį vienkartinius popierinius rankšluosčius, servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, kavos ir arbatos tirščius, arbatos pakelius, vaisių ir daržovių žieves bei lupenas, naudojimui netinkamus maisto produktų likučius
  • pripildytą maišelį sandariai užriškite
  • viską meskite į maisto atliekų konteinerį
  • grįžę patikrinkite mišrių atliekų šiukšliadėžę – jeigu ji beveik tuščia, jūs viską  padarėte teisingai.

    Plačiau >

PRANEŠIMAS VISUOMENEI APIE ORGANIZATORIAUS SPRENDIMĄ NEATLIKTI STRATEGINIO PASEKMIŲ APLINKAI VERTINIMO (SPAV)

 2022-01-24

Programos organizatoriaus pavadinimas: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius, Lietuva, www.vrm.lt. Kontaktinis asmuo: Deimantė Jankūnaitė, ES investicijų ir tarptautinių programų departamento Teritorinio bendradarbiavimo programų skyriaus vedėja tel.: +370 5 271 8966, el. paštas: deimante.jankunaite@vrm.lt

Plačiau >

Druskininkų viešoji biblioteka, Viečiūnų ir Leipalingio bibliotekos padaliniai kviečia gyventojus naudotis kopijavimo bei skenavimo paslaugomis

 2022-01-24

Ar žinojote, kur Druskininkuose pačios pigiausios kopijavimo bei skenavimo paslaugų kainos?

Daugiau informacijos apie paslaugas: https://bit.ly/3FmvvMS

Plačiau >

Dūmų detektoriai gelbsti gyvybes

 2022-01-24

Dūmų detektorius jau kurį laiką yra privalomas kiekvienuose namuose.

Dūmų detektorius reaguoja į dūmų ar nematomų degimo produktų kiekį ore. Jis gali aptikti ir rusenimą, ir degimą. Kambaryje atsiradus net nedideliam dūmų kiekiui, jis ima skleisti garso signalą, kuris pažadina miegančiuosius ir perspėja apie kilusį gaisrą.

Apie daugelį galimų gaisrų ugniagesiai net nesužino, nes žmones dūmų detektoriaus signalas įspėja apie gresiančią nelaimę ir vos beįsiplieskiantį gaisrą jie užgesina patys.

Dūmų detektorius būtina įrengti prie miegamųjų kambarių ir kiekviename namo aukšte. Jei miegama užsidarius duris, jie būtini ir miegamuosiuose kambariuose. 

Kartą per mėnesį būtina patikrinti, ar dūmų detektorius veikia. Tam tereikia paspausti kontrolinį mygtuką. Jeigu signalo nėra, gali tekti keisti jo maitinimo elementus.  Bent kartą per mėnesį reikia nuvalyti nuo dūmų jutiklių dulkes ir voratinklius.

Dūmų detektorių jautrumas bėgant laikui mažėja. Kartą per dešimt metų juos reikia pakeisti naujais.

Plačiau >

Bitininkams – daugiau kaip milijonas eurų paramos

 2022-01-24

Šalies bitininkai vėl gali kreiptis paramos. Pernai jiems buvo skirta 974 tūkst. Eur, o šiemet parama bus didesnė – 1,1 mln. Eur.

Parama bitininkams teikiama pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir valstybės biudžeto.

Paramos gali kreiptis bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos.

Programoje numatytos net 8 priemonės, kurioms įgyvendinti galima gauti paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su bičių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos stebėsena; bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje.

Paramos paraiškas bei mokėjimo prašymus galima teikti nuo sausio 24 d. iki vasario 21 d.

Užpildyta paramos paraiška kartu su reikalaujamais dokumentais (ar jų kopijomis) teikiami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu dokumentai@nma.lt.

Plačiau >

Ketinantys įsigyti veislinių gyvūnų kviečiami pasinaudoti valstybės parama – skelbiamas paraiškų priėmimas

 2022-01-24

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia paraiškų priėmimą dėl planuojamų įsigyti grynaveislių veislinių gyvūnų pirkimo dalinio kompensavimo.

Paraiškos priimamos vadovaujantis Pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti įgyvendinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. 3D-332.

Ši parama teikiama siekiant pagerinti laikomų mėsinių veislių galvijų, avių ir ožkų bandų genetinę kokybę aukštos veislinės vertės gyvūnais, siekti, kad būtų gerinama žemės ūkio produkcijos kokybė.

Parama už įsigytus grynaveislius ūkinius gyvūnus bus mokama iš valstybės biudžeto lėšų, kompensuojant dalį grynaveislio ūkinio gyvūno įsigijimo kainos. 2022 m. priemonei skirta 1414 tūkst. eurų.

VMVT primena, kad norintys įsigyti grynaveislių ūkinių gyvūnų ir gauti dalinį kompensavimą, paraiškas ir kitus dokumentus gali teikti nuo 2022 m. sausio 20 d. iki 2022 m. vasario 19 d. VMVT teritoriniams departamentams (pagal žemės ūkio ir kaimo valdos registracijos vietą) asmeniškai, per įgaliotą asmenį, per kurjerį arba registruota pašto siunta. Pareiškėjai gali būti tik aktyvūs fiziniai ar juridiniai asmenys – žemės ūkio valdos valdytojai, laikantys mėsinių galvijų, avių ir ožkų bandas bei siekiantys pagerinti jų genetinę kokybę.

Plačiau >

Atnaujinta izoliacijos tvarka visuomenei: izoliuotis turės tik turėję sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19

 2022-01-24

Nuo pirmadienio, sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.

Pagal patikslintą tvarką, izoliuotis reikės tik tuo atveju, jeigu asmuo turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu. Tokiu atveju izoliacija truks 7 dienas. Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išlieka rekomendacijos dėl testavimo, nuotolinio darbo ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Rekomenduojama tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

Plačiau >
Archyvas
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.