Druskininkų savivaldybė - straipsniai :Druskininkuose gyvūnais pasirūpinta – nuo išskirtinio valgiaraščio šunims iki tarptautinių parodų

 

Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos
Druskininkuose gyvūnais pasirūpinta – nuo išskirtinio valgiaraščio šunims iki tarptautinių parodų

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 7-9 dienomis Druskininkuose vyks trys tarptautinės šunų parodos: „Dzūkija 2020“, „Druskininkų mero taurė“ ir „Druskininkai 2020“. Renginyje dalyvaus apie 1060 šunų, o visame mieste bus galima pamatyti daugybę įspūdingų, draugiškai nusiteikusių egzotiškų veislių keturkojų.
Kaip ir kasmet, rugpjūčio pradžioje Druskininkų kurortas svetingai priima šunų mylėtojus. Po pasirodymų keturkojai miesto svečiai kartu su savo šeimininkais keliauja vaizdingais Druskininkų maršrutais, aplanko Karolio Dineikos sveikatingumo parką, ilsisi prie Muzikinio fontano, Druskonio ežero, keliauja į kavines, sukurdami mieste ypatingą atmosferą.

Į kačių ir šunų auginimą įsitraukė visa šeima

Eglė Mitkienė Druskininkuose yra įkūrusi veislynus „Imperatoriška svaja“ ir „Perfect star“, kuriuose augina išskirtinio charakterio japonų Akitas ir Shiba inu šunų veisles, bei Ragdolų veislės kates, itin draugiškas ir pasitikinčias žmonėmis. Šia veikla Eglė užsiima jau trejus metus ir be jos neįsivaizduoja savo gyvenimo: „jau seniai norėjau tą daryti, žengti pirmuosius žingsnius paskatino pirmieji apsilankymai Druskininkų šunų parodose, o pradedant labai padėjo pažįstamų veisėjų patarimai“.
„Dauguma darbų darome patys, – tęsia pasakojimą Eglė, – o į šunų auginimą įsitraukia visa šeima. Patys priimame ir gimdymus. Nors šunų veisimas reikalauja specifinių žinių, esminis dalykas – bendravimas ir santykis su augintiniu.“
Kol patogiai įsitaisę šnekučiuojamės kavinukės „City Coffee“ lauko terasoje, šalia sėdintys kavinės lankytojai užkalbina Eglės Akitą ir neslepia susižavėjimo vos penkių mėnesių sulaukusiu draugišku gražuoliu. Užsimezga pokalbis apie šunis, skirtingas jų veisles. Po pokalbio paklausta apie nuolatinį praeivių dėmesį, Eglė nusijuokia ir pripažįsta, kad auginant Akitas, nuolatinis bendravimas, prašymai nusifotografuoti tampa įprastu dalyku, tačiau tiek bendravimą mėgstančioms jos Akitoms, tiek jai pačiai šis dėmesys netrukdo. „Druskininkai – ideali vieta auginti šunis, – priduria Eglė. – Nors gyvename šalia Druskininkų, visada vedamės juos pasivaikščioti į miestą. Žmonės čia draugiški, myli gyvūnus, praeidami paglosto ir užkalbina. O šunims, ypač mažesniems, itin reikalinga tokia socializacija.“
Kurorto viešbučiai pasiruošę priimti keturkojus augintinius, o šunų parodos savaitgaliui vietos būna rezervuotos jau iš anksto. Eglės šeimos svečių namuose, įsikūrusiuose kurorto centre, svečiai su augintiniais visada laukiami. Šiuo metu viešbutis užpildytas į parodą atvykusių dalyvių, kurie jame apsistoja kasmet.
Praėjusiais metais Austrijoje viena iš Eglės Akitų laimėjo prestižinį „European Dog Show“ apdovanojimą atviroje klasėje, su nekantrumu ji laukia ir artėjančių parodų Druskininkuose.

Nors šunų veisimas reikalauja specifinių žinių, esminis dalykas – bendravimas ir santykis su augintiniu.